Van de bestuurstafel ,*?$rïtrc'77 '3^o>Vh\. 7 in iJoImtriM. ^ro/ftvw/or^ (t>dt)e Oisnnm 7* rnT\I.ymmc Bij het verschijnen van dit num mer meld ik u een aantal aan dachtspunten die leven bij het bestuur en waaraan wij prakti sche vorm willen geven. Dat is in de eerste plaats het vinden van een nieuwe sponsor omdat de Rabobank niet langer wil bij dragen aan de kosten van ons periodiek. Mocht u, lezer, op dit gebied nog reële suggesties hebben dan houden we ons aanbevolen. Ten tweede zoeken we uitbreiding van ons bestuur. Een paar van onze bestuursle den zijn gedurende enkele maanden afwezig en in de toekomst willen we dit soort situaties beter kunnen opvan gen. Als er te weinig mensen daadwerkelijk beschikbaar zijn komt er teveel werk neer op de schouders van de andere bestuursleden. Bovendien is het goed als er weer aanvulling komt, dat zorgt weer voor ande re ideeën. Het bestuur zal leden gaan benaderen en mocht u geschikte kandidaten weten die niet ongenegen zijn hun krach ten te geven dan horen we dat ook graag van u. Voorts zijn we bezig met het wijzigen van de statuten. Hierover hoort u in januari 2008 meer van ons. U heeft gemerkt dat bij de aan kondiging van de lezing op 14 november het systeem om meer met e-mails te werken zijn intrede heeft gedaan. Wilt u ook de convocaties digitaal ont vangen dan kunt u dat opgeven aan het bestuur door een e-mail aan haar te zenden. Op donder dag 10 januari 2008 houdt de heer Jan Veter een lezing over huizen in Schoorl, Groet en Camperduin die niet ouder zijn dan 25 jaar. Hij is weer op pad geweest met fototoestel, en papier en pen voor het houden van interviews. Het beloofd net zo interessant te worden als zijn eerdere lezing over de stolpen in onze gemeente. Op woens dag 19 maart 2008 houden Joop enTini Muelink in de biblio theek een lezing over het gelijk namige thema van de Boekenweek: Oudere men sen.... Door de bibliotheek was ons het verzoek gedaan in de week van 12 tot en met 22 maart over dit onderwerp een lezing te verzorgen en we zijn blij het echtpaar Muelink daartoe bereid te hebben gevonden. We kijken verder uit naar het ver schijnen van hun boek over de bewoning in Schoorl dat in nauwe samenwerking met uit geverij Pirola tot stand is geko men. Wij hebben onze welgemeende felicitaties doen uitgaan naar de heer Mart Groentjes van de Schapenlaan. Peze was een van de drie die dit jaar uit Koninklijke handen de Zilveren Anjer heeft ontvangen. Mart is secretaris van de Boerderijen Stichting Noord-Holland 'Vrienden van de Stolp' die 800 donateurs telt. Met niet aflaten de ijver en doorzettingsvermo gen brengt hij nu al jaren het belang van de stolpboerderij als cultureel erfgoed van de pro vincie onder de aandacht waar dat hem maar mogelijk is. Op de dag voor alle verenigin gen in Schoorl, Groet en Camperduin waren we ook aanwezig met een stand. Die zondag 2 september was een dag met veel leuke gesprekken en onze vereniging mocht drie nieuwe leden verwelkomen. Ela Hui-Shoff Voorzitter Cultuur historische Vereniging Scoronlo december 2007

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2007 | | pagina 3