Over het Comité Kamp Schoorl Een plaatselijk steunpunt vanuit de eigen bevolking om de herinnering aan Kamp Schoorl levend te houden: dat is de doelstelling van het Comité Kamp Schoorl. Zoals bekend vindt er ieder jaar een herdenkingsplechtigheid plaats bij het monument Kamp Schoorl aan de Oorsprongweg. De oprichting van het monument was een initiatief van de Stichting Vriendenkring Mauthausen en herinnert met name aan de 700 joodse jongemannen die in februari 1941 in Amsterdam bij razzia's werden opgepakt en naar Kamp Schoorl gebracht werden. Van hieruit werden ze naar Mauthausen gedeporteerd: slechts twee van hen overleefden de hel aldaar. Het monument werd op 11 juni 1991 onthuld en sindsdien organiseert het gemeentebestuur er de jaarlijkse herdenking in samenwerking met deze stichting. Nu de meeste leden van het bestuur van de Vriendenkring Mauthausen op hoge kleeftijd zijn, wil het Comité Kamp Schoorl het plaatselijk voorwerk voor de herdenking voor zijn rekening nemen. Dit bestaat onder meer uit het onderhouden van de contacten met de Schoorlse basisscholen, die het monument hebben geadopteerd. Bij toerbeurt nemen de groepen acht van de scholen deel aan de herden king d.m.v. gedichten en tekeningen. Het comité bestaat uit de volgende personen: Jan Blok (voorzitter 4 mei Comité Bergen) Ela Hulshoff secretaris en 2e penningmeester) Wil Janssen (secretaris) Ildiko Pronk (bestuurslid) Ibeline Polak (contactpersoon voor de Schoorlse scholen plus pedagogische zaken samen met Harry Smit) Harry Smit (coördineert ook betrokkenheid bij scholen en projecten; is tevens penningmeester) Allen zijn vanuit hun eigen betrokkenheid op persoonlijke titel tot het Comité toegetreden. De uiteindelijke organisatie van de herdenking blijft bij het gemeentebestuur van Bergen.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2007 | | pagina 5