Gelegen nabij de duinen aan den straatweg Schoorl-Camperduin. 20 Minuten vanaf het Station. VRAAGT PROSPECTUS. D. DUIN A.Pz. Tirtv Jf&jf/gAi Oisdxtm "n7jJ.ymmc er vrij aardig in om een goede sfeer te kweken. Daar werkten een drietal zaken aan mee. Ten eerste had hij een prima biljart, ten tweede offreerde hij krui denbitter van een bijzonder goede kwaliteit volgens eigen recept (het recept is gelijk met Piet een stille dood gestor ven). Ten derde, hij had altijd aantrekkelijk jong vrouwvolk als personeel. Het gebeurde nogal eens dat er 's avonds een club in 't café zat en zoals wel meer voorkomt juist tegen slui tingstijd de stemming tot een hoogtepunt komt. In plaats van de gasten dan uit te nodigen te vertrekken, deed Piet de deur naar de huiskamer (die aan het café grensde) open. Hij loodste zijn gasten daarheen en het feest werd 'in besloten kring7 zo mogelijk nog vrolijker voortge zet. De buitendeur van de Bonte Koe ging op slot en aan de slui- tingswet werd 'netjes' voldaan. NaastDe Bonte Koestond en staat het pas gebouwde huis van de wed. J. Louter. Zij had vele jaren de leiding van de winkel, warenhuis even verder, gehad en wilde de oude dag rustig doorbrengen. Zij woonde met 2 dochters die er 'overgeschoten' waren, zoals dat heet, Anna en Betje die overdag werkzaam waren in de zaak van moeder waar nu Johan Louter eigenaar was. Tot aan de Koningsweg ston den er toentertijd geen huizen. Ook de Koningsweg zelf bood nog een weidse aanblik. Aan de rechterkant eerst helemaal niets. Dan een klein huisje (foto blz. 76 van oude ansichten van Schoorl 2 (onlangs gesloopt). Daar woonde het bejaarde echt paar Kees Jonker in. Jonker zelf een gepensioneerd agent van politie met een prachtige baard was nogal goed van de tongriem gesneden. Het communisme was toen ook tot Schoorl door gedrongen tot ontzetting van vooral het Katholieke volksdeel. Jonker daarentegen beschouw de dat regime als ideaal en propageerde overal te pas en onpas de ideeën erover. Even voorbij Jonker stond het huis bewoond door Kees Opdam en z'n vrouw ma Roobeek. Het huis was in 1874 gebouwd van stenen van de schuilkerk die in dat jaar gesloopt werd. Het echtpaar had geen dochter, daarentegen wel zoons, 6 in getal. Piet, Jan, Simon, Dirk, Kees en Willem. Alleen Willem leeft nog. Vader Kees, een zeer gemoedelijk man, had een bijzonder talent van vertellen. Hij kon urenlang verhalen vertellen over vroeger en anekdotes opdissen. In z'n jonge jaren was de maaimachi- ne nog amper tot Schoorl door gedrongen. Kees kon bijzonder goed met de zeis omgaan. Hij maaide altijd samen met Alexander Spruit uit Groet. Dat duo stond dan ook bekend als de beste maaiers van Schoorl. Het was toentertijd de gewoonte om in 't 'aangenome' te werken. Men kwam met de boer overeen om voor een bepaald bedrag de graspercelen te maaien. Voor dag en dauw was het tweetal al present, want juist als het gras nat is van de dauw, maait het licht. Als de zon hoog aan de hemel stond was het etenstijd waarna nog een poos gerust werd. Tegen de avond nog een paar uurtjes er tegenaan en mede door hun ontzaglijk vak manschap (altijd een scherpe zeis) wisten de mannen rond de maand juni een mooi extraatje binnen te halen. Dat kwam altijd goed van pas Aanbevelend, Cultuur-historische Vereniging Scoronlo - Catrijp - mei 2007

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2007 | | pagina 28