'mme-. Jfcy/tgM Bovenste foto: De Woeste Hoeve Daar onder: Café De Bonte Koe (ingang rechts). Is gesloopt oorspronkelijke vierkante boerderij aan de achterkant een 'staart' bouwen en zij trok er in. Daar heeft zij met hulp van dochter en schoonzoon haar laatste jaren doorgebracht (daarna de fam. Sterk). Een kleinzoon en naamgenoot schijnt tegenwoordig hoge ogen te gooien op muzikaal gebied. Hij is lid van een band die zeer goed bekend staat. Naast De Woeste Hoeve had in de twintiger jaren Cor Kager een huis laten bouwen. Kager was de eerste melkboer in Catrijp. Zijn knecht was Gerard Dongelmans. Met hondenkar en fiets werd eerst melk gekocht bij een boer en daarna met een geringe winst afgeleverd aan de burgerij. Aan de voorkant van het huis was een kleine win kel waarin 'Fijne Vleeswaren' verkocht werden. Dit was het domein van Steintje de Wit, de vrouw van Kager. Nu Jan Huyg, de hoefsmid. Naast de melkzaak was café 'De Bonte Koe'van Piet Slijkerman en z'n vrouw Corrie Kazenbrood. Ze kregen 2 kinde ren. Corrie was niet sterk en is jong gestorven. Men woonde in een boerderij waarvan het mid den benut werd voor hooiop- slag. Ernaast waren aan de ene kant kamers voor het gezin, aan de andere kant de dors, waar van het voorste deel gelagka mer. In 't achterom stonden 3 of 4 koeien. Na enkele jaren ging Piet verbouwen. De hooischuur werd bij het café getrokken en de koeien verhuisden naar de boet. Uiteindelijk was er dus meer ruimte en Piet slaagde enorme steun was door haar gezellige natuur. Naast de kerk was een vrij grote tuin. Hieraan grensde een mooie ouderwetse boerderij (staartmo- del). Die werd bewoond door Dirk en Sijt Duin, broer en zus. Dit was wel het meest excen trieke stel mensen van heel Schoorl. Beiden flink uit de klui ten gewassen (zoals de meeste Duinen). Sijt kwam de deur niet uit. Er waren maar weinig mensen die haar ooit gezien hebben. Dirk was ook bijzonder maar die kwam wel buiten. Hij had koeien en z'n land aan de Smeerlaan. Uiteraard had hij alleen maar oppervlakkig contact met de buitenwereld want Sijt duldde onder geen beding bezoekers over de vloer (thans staat hier het zorgcentrum Hoog Duinen). Het volgende pand is een tot woning en atelier verbouwde boerderij, wegens slordig onder houd in die tijd tot 'De Woeste Hoeve'gebombardeerd. Die werd bewoond door de heer Matheus Lau en echtgenote met hun zoon The en dochter Klaartje. Ongetwijfeld was de heer Lau wel de meest kleurrij ke man in Catrijps dreven. Het was een grote imposante kerel met een markante kop, een ruige haardos en een prachtige zware basstem die wel heel ver reikte! Als hij met z'n machtige Indian motor door ons rustige dorpje raasde, wist iedereen wat er loos was. In de wandeling 'De Tamme Rus'. Hij was kunstschil der, zijn werken vonden overal gretig aftrek. Fresco's schilderen is nog weer een vak apart maar ook hier was hij een matador en zo is er een fraaie fresco van zijn hand te bezichtigen in de kapel van de Willibrordusstichting in Heiloo bij Psalm 42. Lau was een van de weinige kunst schilders die niet arm was. Z'n schoonmoeder mevr. Brandes aanvankelijk wonende in Groet kreeg op haar oude dag wat meer behoefte aan hulp. Geen nood, hij liet aan z'n Cultuur-historische Vereniging Scoronlo - Catrijp - mei 2007

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2007 | | pagina 27