Toelichting bij afbeelding molenaar Duin In nummer 29 staat op pagina 3 volgens het bijschrift een tekening van de hand van de kunstenaar Piet Wiegman. Hierop staat de molenaar Dirk Duin afgebeeld. Veel meer wist de redactie niet van deze afbeelding. We hebben daarom contact opgenomen met mevr. Haan-Wiegman. Zij had een zeer belangrijk aandeel in het boek uitgegeven bij de Doelenpers in 2003 genaamd: "Piet Wiegman (1885-1963), schilder van de Bergense School". Het boek gaat over het werk van haar vader Piet Wiegman. Op bladzijde 123 van dit boek staat het volgende, dat we met toestemming van haar over mochten nemen: "Op verzoek van het Comité tot behoud van de Schoorlsche Korenmolen maakt hij (Piet Wiegman dus) ten behoeve van de geldwerving voor de aan koop van de molen een houtsnede op briefkaartformaat (ca. 1935)- Hij kiest daarvoor niet, wat voor de hand zou hebben gelegen, de molen als onderwerp, maar de oude - inmiddels overleden - mar kante molenaar Duin, staande in de deuropening van de molen. De gelapte broek waarin Wiegman de molenaar uitbeeldt brengt hem in conflict met Duins nabestaanden, die de hele oplage vernietigen, op enkele exemplaren na die Wiegman zelf behoudt". Uit ons blad, uitgave januari 1992, schrijft Klaas van Lienen dat genoemd comité, waar Wiegman overigens zelf ook in zat, f 3000,- bijeen bracht, nodig om de molen in eigendom aan de gemeente te doen overgaan. Voor molenaar Duin was dit het einde van zijn molenaarschap. Hij was inmiddels al 80 jaar. Rectificatie Hierbij een aanvulling op de twee pagina's Schoorlse Courant zaterdag 9 april 1921: Deze afbeeldingen zijn aangeleverd door Henk Snip.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2006 | | pagina 8