Van de bestuurstafel Onze periodieken Wijziging van de statuten Monumentendagen Lezingen en wie wil dit verzorgen? Tot slot enige losse opmerkingen Deze zomer heb ik alle tot nu toe uitgekomen periodieken naast elkaar uitgespreid: de nummers 1 tot en met 29. Zó kon ik de groei zien van een gestencilde periodiek met veel foto's en beschrijvingen van mensen en objecten uit onze drie buurtschappen Schoorl, Groet en Camperduin, naar de periodiek van nu. Herkenbare vormgeving, die er qua stijl niet om liegt! Het visitekaartje van de vereniging Scoronlo en dat willen we graag zo houden! Daarom vragen we ook uw inbreng in het geheel door eens een artikel in te leveren, foto's of tips. Als we twee keer per jaar een goedgevulde periodiek willen uitgeven, is aanvoer van kopij over zaken uit onze eigen buurtschappen hard nodig. Naast overdracht van geschied kundige kennis groeit de behoefte om in het hier en nu meer vat te krijgen op het verdwijnen van waardevolle historische objecten in het landschap. Nü heeft de vereni ging Scoronlo geen juridische bevoegdheden om die wens te realiseren. Maar via een wijziging van de statuten zou dat wel kunnen. Dan zou het bestuur en vertegenwoordigers van Scoronlo, in bijvoorbeeld het Groen Platvorm, meer kun nen ageren. Het onderwerp wijziging van de statuten ligt niet alleen om die reden op de bestuurstafel. Om gerangschikt te kunnen worden bij de belastingen [rec tificatie nummer 29: we zijn dus nog niet gerangschikt], is het nodig dat er in de statuten komt te staan dat bij opheffing van de vereniging Scoronlo, het overgebleven geld geschonken wordt aan gelijkgestemde doe len. Omdat notaris Huisman die de wijziging tot dusverre heeft opgesteld familie is van een bestuurslid mag hij dit niet regelen. Notariskantoor Wijnbeld helpt ons nu hierbij. We houden u op de hoogte! Een ander onderwerp dat onze aandacht verdient zijn de monumentendagen in het tweede weekend van september. Via de gemeente Bergen krijgen wij het thema ieder jaar doorgespeeld. De gemeente verzorgt ook de folders, de route, de vlaggen, enz. Maar om het uit te voeren heeft het bestuur mensen op de werkvloer nodig! Daar nodig ik de leden graag toe uit. Omdat de monumentendagen jaarlijks terugkomen, is het misschien goed een werkgroep te vormen. U kunt zich daarvoor opgeven bij mij (adres in de colofon). Dit jaar was het thema 'feest' en stond de molen van Tom Bos centraal. Dan leg ik u allen wéér de vraag voor: wie is er bereid om als nieuw bestuurslid toe te tre den en het programma voor de lezingen te verzorgen? Het zou verfrissend zijn als weer eens nieuwe mensen zich over het programma buigen. Op dinsdag 17 oktober sprak de heer dr. Diderik Aten, werkzaam bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, voor ons. Via dit Hoogheemraadschap verzorgde hij de lezing: "De kust gaat terug". Alleen reiskos ten brengt deze organisatie in rekening. De lezing is gratis. Dat mag u hierbij best horen. We zijn er het Hoogheemraadschap dan ook dankbaar voor! In het komende voorjaar willen we de "Tuinderijenvereniging" (opge heven en aan ons is een schen king gedaan) extra aandacht geven door een lezing over het onderwerp "De tuinderijen van Schoorl". Aanvullend een prak tische vraag: heeft iemand een dia-apparaat staan dat niet meer gebruikt wordt en daarom ^an onze vereniging gegund kan worden? Wel komt onze beamer steeds meer in zicht, maar toch blijft een reserve dia-apparaat zinvol! a.Van bestuurslid Henk Snip het bericht dat hij bezig is met inter viewen van oudere Schoorlaars. b. De vereniging gaat haar fol der aanpassen. Dit is één van de gereedschappen om nieuwe leden te werven. c. Het is voorts belangrijk de doelstellingen te verruimen omdat mensen meer van onze vereniging verwachten dan alleen belangstelling voor het verleden van Schoorl en Groet te kweken. d. In de bibliotheek in De Blinkerd hebben we op tijdelijke basis een vitrine mogen inrich ten. Henk Snip heeft hiervoor de spullen geleverd en het inrich ten verzorgd, tezamen met Jelle van Wier, graficus en werkzaam in de Boekenkas. Van Jelle staan in de vitrine mooie schilderijtjes van onder andere het Schoorlse gemeentehuisje. Ela Hulshoff VOORZITTER Cultuur-historische Vereniging Scoronlo november 2006

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2006 | | pagina 3