mme*y Persoonsnaamkunde Pension „Scoronlo" Schoor' ndon en Te Winkel. En in navolging daarvan wordt het gebruik van de plaatsnamen binnen het Koninkrijk ook zoveel mogelijk geharmoniseerd. Ten aanzien van de spelling daarvan werd de Lijst der Aardrijkskundige namen in 1936 uitgegeven door het Aardrijkskundig Genootschap, met steun van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze lijst is samengesteld door Dr. Beekman c.s. In het voorwoord staat: "Het is ten zeerste te wensen, dat de toe gezegde regeling van de spel ling der plaatsnamen spoedig zal afkomen". Wonderlijk dat Camperduin in die lijst Kamp werd genoemd. Heden bestaan officiële spellingsregels en geeft het Comité van Ministers van de Nederlandse Taalunie een Woordenlijst Nederlandse Taal uit. De plaatsnamen liggen nu ook verankerd in regels en besluiten. En we hebben ver der bepaald dat de mannen en vrouwen die we kiezen om ons naar evenredigheid te vertegen woordigen in de gemeenteraad, degene zijn die de gemeentena men kunnen wijzigen. Dat zijn niet de ambtenaren. Om de naam Schoorl wat meer in een kader te plaatsen merken we hier op dat de naamkunde van oudsher onderscheid maakt tussen persoonsnaamkunde (antroponymie) en toponymie. Het is duidelijk dat de familie naam Schoorl afkomsting is van de plaats Schoorl. In Nederland houdt het Meertens Instituut zich bezig met de bestudering en de documentatie van de Nederlandse taal en volksge bruiken. De volkstelling, die vrij kort na de Tweede Wereldoorlog is gehouden, heeft een zeer uitgebreide bestudering onder gaan die is te vinden in boek werken op de regionale archie ven en op de website van het Meertens Instituut (voorheen P.J. Meertensinstituut: een aparte geschiedenis). In het jaar 1947 waren er afgeleid van de plaats Schoorl 588 naamdragers met de gelijknamige naam. Verder waren er 20 personen die Van Schoorl heetten, 88 Schoorel en 66 Schorel. De persoonsnaam Scorle, Scoronlo, Scoirle, Scoria enzo voort, komt in het Nederlands Repertorium van Familienamen Pension "Scoronlo" hoek Duinweg/ Bickerslaan (coll. R. Boer) van 1947 en in de huidige Databank met 70379 namen niet voor. Janssen haalt twee bekende plaatsgenoten aan in wier naam de plaatsnaam voort leeft. Jan van Scorel (01.08 1495-01.12.1562) en Adriaan van Schoorl, beter bekend als Schoelius, dichter omstreeks 1566. We kunnen daar aan toevoegen dr. (h.c.) H. Schoorl, historisch geograaf en John Schoorl, onderzoekend journa list. Cultuur-historische Vereniging Scoronlo novemi

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2006 | | pagina 12