Van de bestuurstafel Aftreden Adri van Dalen Dank De schrijver Jan de Hartog in Schoorl Adri van Dalen Op de bestuursvergadering van 19 mei vorig jaar trad Adri van Dalen officieel af als bestuurslid van onze vereniging. Zijn vrouw was daarbij aanwezig. Adri hield wel de organisatie van de lezin gen onder zich tot en met de lezing van 18 december 2003. Half februari hadden we een afscheidsgesprek met hem. Na zijn pensionering in 1995 bij het ECN in Petten waar hij een verantwoordelijke functie be kleedde begonnen stapsgewijs zijn activiteiten voor de vereni ging. Hij werd daartoe aangezet door het toenmalige bestuurslid Jan Keuris die bij hem in de straat woonde. Die vroeg hem de geschiedenis te vertalen van de mensen uit de buurt van Eenigenburg die indertijd naar de omstreken van Chicago emi greerden. Adri was daar zelf ook geweest in zijn werkzame leven. Zo verschenen de eerste artikelen van hem in het periodiek. In 1997 trad hij toe tot het bestuur. Adri is een bereisd, taalgevoelig goed belezen mens met een brede oriëntatie. Het lag dan ook in de rede dat hij de lezingen voor de vereniging ging organi seren. Die taak bleek hem ook op het lijf te zijn geschreven. De ver eniging heeft in de afgelopen jaren een keur van goede spre kers mogen horen over een behoorlijke variëteit aan onder werpen. Onverstoorbaar en rustig zorgde hij iedere keer weer voor een geslaagde lezing. Adri heeft zijn wortels in de Betuwe liggen, is in Amsterdam geboren en heeft daar meer dan 35 jaar gewoond voordat hij in Groet en later in Schoorl kwam wonen. Met de geschiedenis van deze streek was hij slechts matig bekend, maar door zijn al genoemde eigenschappen had hij geen moeite de feiten en verha len te plaatsen. De verbanden zien hoe zaken in elkaar steken, erachter komen waarom ontwik kelingen plaatsvonden en juist in die tijd en op die manier; dat alles heeft zijn grote belangstel ling. Nu vragen andere zaken, sociale dingen, veel tijd van hem en van zijn vrouw, zo weten we. "Functioneel leeftijdsontslag", glimlacht Adri. We bedanken Adri en we hopen dat hij nog lang onze adviseur mag blijven en wensen hem en Ien een hele goede toekomst. Onze dank gaat ook uit naar Joke van Lienen. Na het overlijden op 7 april 2003 van Klaas, onze vori ge voorzitter, is het voor haar een veelbewogen tijd geweest. Toch heeft ze aanwezig willen zijn bij de uitreiking van de peri odiek van het brandweemum- mer waar Klaas aan had meege werkt. Voorts heeft ze zich om de nalatenschap van Klaas voor wat betreft onze vereniging met veel stijl en inzet bekommerd. Het bestuur spreekt daarvoor haar dank uit. Op zondag 8 februari jl. vond rond het door Kees de Bakker van uitgeverij Conserve samen gestelde boek Hier schijnt de zon, schrijvers over Schoorl, Groet en Camperduin een unieke middag plaats in het kerkje van het Doopsgezind Broederschapshuis aan de Oorsprongweg. Voor de pauze sprak Henk ten Berge (oud-chef kunst van De Telegraaf en publicist) over het werk van "de debutant" Jan de Hartog en de "kunstpaus" Herman Robbers. Een boeiend betoog. De muzika le omlijsting van de middag gebeurde met veel inzet door het "Kaas en Broodvolk" uit Schoorl. Na de pauze vertelde Arnold de Hartog op sappige en humoristi sche wijze over het leven en werk van zijn vader. Hij vertoon de een filmpje uit de jaren veer tig van zijn geboortehuis Lands End aan het einde van de Smeerlaan. Niet alleen hijzelf en zijn zus Sylvia zijn hierop te zien, maar ook Mark en Peter Brusse en hun moeder Connie Weidema. De eregasten die mid dag, Peter en zijn moeder, geno ten zichtbaar van de film. Als afsluiting toonde Wil Janssen ons de reportage Polshoogte, van TV Noord-Holland over de door hem en Kees de Bakker ge maakte literaire route van Camperduin naar Schoorl en door de weilanden weer terug naar Groet. Het initiatief voor de middag kwam van Wil Janssen, die samenwerking zocht met Scoronlo en vervolgens samen met Kees de Bakker en onderge tekende de middag voorbereid de. De opkomst voor deze spran kelende en sfeervolle themamid dag loog er niet om en het kerkje kon de toeloop nauwelijks aan. In NRC Handelsblad stond zelfs een aankondiging voor de mid dag, die mede een toeloop van niet-leden teweegbracht. We kunnen terugkijken op een geslaagde activiteit. Ela Hulshoff Cultuur historische Vereniging Scoronlo april 2004

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2004 | | pagina 3