De niet meer bestaande Schoorlse Schaakvereniging 'De Viersprong' 1952-2002 Tot een naamswijziging is het niet meer gekomen maar het scheelde niet veel. De Schoorlse Schaakclub speelde al heel lang in hotel café-restaurant 'De Viersprong' toen om bedrijfstech- nische redenen uitgeweken moest worden. Vlak voor het nieuwe seizoen stonden we op straat. Wat nu? Toevallig plaatste Geis en Ina van café-restaurant de 'Koperen Lantaarn' rond die tijd een advertentie in Schoorls' huisorgaan De Duinstreek. Biljarters en soortgelijken, dus ook schakers, waren welkom meldde deze advertentie. De keus was snel gemaakt. Schakend Schoorl ging van nummer 1 aan de Laanweg naar nummer 55, naar de 'Koperen Lantaarn'. Als we tijd van voortbestaan hadden gehad dan had de club, als het aan mij gelegen had, ongetwijfeld 'De Serre' geheten. Want in dit deel van de prachtige locatie werd tot aan de finale gespeeld. Een jubileum en een finale Het begin en de huisvesting Cultuur-historische Vereniging Scorolo nov. 2003 'Schakend Schoorl', hoeveel malen stond deze tekst niet boven de artikeltjes in de Duinstreek, is niet meer. Op ver zoek van Tammo Meedendorp hebben we de vijftig jaar vol gemaakt. Eigenlijk betekende dit een half jaartje uitstel van execu tie want al op 5 februari 2002 werd besloten tot liquidatie over te gaan. Maar vijftig jaar bestaan heeft wel wat. De bekende drup pel was het stoppen van wed strijdleider Rob Boer. Hij wilde wat meer tijd in archiefonder zoek steken voor Scoronlo. Een vervanger stond niet op. Ook voorzitter Jonkers haakte af. Hij ging Groet verlaten. Een poging van Meedendorp om een doorstart in Cultureel Centrum de Oorsprong te maken door het bordspel te combineren met Internet schaak leverde geen res pons op. Op de kop af na 50 jaar is dus een einde gekomen aan een ooit zo bloeiend schaakleven. Een aantal spelers vertrok naar de schaakclub Bergen. De rest borg de stukken op. Maar misschien niet definitief. Aan Geis en Ina heeft het niet gelegen. Meer aan de Schoorlaars. Al volgde Schoorl de landelijke trend. In de vroege vijftiger jaren waren er volop kansen voor het vereni gingsleven. Veel meer dan gym nastiek en voetbal was er niet. Ook TV kijken bestond nog niet. Kansrijk dus voor een schaakver eniging. Toen in 1952 de heren Dorre en Konijn het initiatief

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2003 | | pagina 8