Nieuwe bestuursleden Si ■"ff Scrg 4..rn>'> Ir ar oJ /fft /W Met instemming van de Algemene Vergadering zijn op 19 mei jl. twee nieuwe bestuursleden aangetreden. Het zijn Ela Hulshoff, die de functie van voorzitter op zich heeft genomen en Anneke Spanjaard, die van Adri van Dalen het verzorgen van de lezingen heeft overgenomen. Zij stellen zich hierbij in een eigen stukje aan de leden voor. Mijn naam is Ela Hulshoff- Voorn, geboren 11 maart 1948 te Weesp. Ik kom uit de onderwijs wereld en ben in 1971 in verband met werkgelegenheid naar Bergen verhuisd. In 1972 trouw de ik Piet. In al die jaren staat hij mij nog steeds trouw bij in al mijn activiteiten en als er een foto van mij in het periodiek moet sta ik erop dat het er één is waar Piet ook op staat. Wij hebben twee kinderen. Ik heb veel mensen leren kennen via de Plattelandsvrouwen Schoorl Groet Camperduin, waarvan ik ook voorzitster ben geweest. Een tijd geleden hebben we Klaas en Joke van Lienen ont moet. De laatste jaren brachten de verhalen van Klaas, vaak in zijn gastvrije huis verteld, me meer bij over de geschiedenis van de regio en ik raakte geïnte resseerd. In augustus 2002 vroeg Klaas mij of ik niet in het bestuur van Scoronlo wilde plaatsnemen. Ik voelde me vereerd omdat juist Klaas het vroeg. Ik had erop gerekend nog veel van Klaas over de geschiedenis van Schoorl te kunnen opsteken. Helaas mocht dat niet zo zijn. Maar als ik langs de plek fiets waar Klaas begraven ligt krijg ik toch altijd het voornemen het zo goed mogelijk te doen. Er komen veel nieuwe dingen op je af als voorzitter. Maar ik krijg altijd een welwillend oor van mijn medebestuursleden en ik had niet gedacht dat ik het zo leuk zou vinden. Onlangs is in Groet het onderkomen van de buurtvereniging geopend. Als voorzitter was ik uitgenodigd. Die middag voelde ik wel de band van het verleden en de werkelijkheid van het heden. Hier en nu activiteiten onderne men met elkaar. Speciaal aan de nieuwkomers wil ik aandacht geven. Wanneer je in een nieuwe streek komt wonen is het belang rijk dat je een handreiking krijgt om je te wortelen. Samen het mooie historische erfgoed bekij ken en beseffen waar je woont maakt het leven rijker. In het bestuur kunnen we niemand missen. De één heeft gouden handen om praktisch met restau raties mee te helpen, de ander denkt de plannen uit, de derde neemt de organisatie daarvan voor zijn rekening en de vierde weet raad met computerpro gramma's. En om u, de leden, draait het en blijven we draaien. Mijn naam is Anneke Spanjaard, geboren 25 april 1952 te Leeuwarden. Tegenwoordig werk ik als simulatiepatiënt op een school voor verpleegkundi gen, een richting waaruit ik voortkom. Ik werk met veel ple zier. Voorts zit ik in het bestuur van een politieke partij, ook heel interessant. Het is voor mij de tweede keer dat ik zitting neem in het bestuur van Scoronlo. In Piet en Ela Hulshoff Anneke Spanjaard 1988 ben ik betrokken geweest bij de oprichting van de vereni ging. Toen was ik secretaris en wethouder Lautenbag was voor zitter. Verder zaten toen Wil Jansen, Fred Gutker en Henk Snip in het bestuur. Helaas kon ik na een tijdje het secretariaat niet meer combineren met mijn werk en de zorg voor mijn ouders. Onlangs vroeg Henk Snip, bij de rookworsten van de Hema in Schagen of ik opnieuw plaats wilde nemen in het bestuur. Ik was meteen enthousi ast en zeker nadat ik kennis maakte met degene die betrok ken zijn bij de vereniging. Ik ben blij dat ik weer terug ben en hoop een nuttige bijdrage te leveren aan deze club. Cultuur-historische Vereniging Scorolo nov. 2003

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2003 | | pagina 4