Oh, liefje Liggend in bad naar buiten kijkend zag ik Groet. Hoe gelukkig scheen de zon op de kale, glanzende bomen. Het groen van een den en de blauwe lucht erachter zo helder als de stem van Delier - een enkel wit wolkje erin. Verdiept als ik raakte in dit beeld en speciaal in de weerspiegeling ervan in het water waarin ik lag als in een wieg zag ik mijn adem lichte rimpels jagen door de takken. Aéter het glas blies de wind het uitzicht minder afstand in. Groet, kompas voor mijn gevoel, cardanisè opgesteld dit keer want onderworpen aan de kraéten van buiten, binnen en herinnering. Ik liet het tot mijn lippen stijgen, kon ervan drinken. Langzaam besloeg de ruit en werd het water stoffig. rt a luns*:. óiidem 'mmct Elly de Waard Uit: Kennemerland in tekst en beeld. 'De afstand'; De harmonie Amsterdam 1978 HU Cultuur-historische Vereniging Scorolo nov. 2003 In de zomer veranderde ons leven als de familie ons op den buiten kwam bezoeken. Mijn grootmoeder (actrice) arri veerde met mijn oom (kunst schilder) in de Messerschmidt. De naam deed iets heldhaftigers vermoeden dan de overdekte scooter op drie wielen die voor reed. Als we buiten zaten hoor den we het ding achter de rode beukenhaag aankomen. Het geluid was de opmaat voor een nieuw scenario. Want als het helse motortje, dat vanaf Amsterdam de oren van de inzit tenden had verdoofd even nasputterde en tenslotte zweeg op de dam die over de beek naar ons erf leidde, had mijn vader zijn bril afgezet, het boek dat hij zat te lezen terzijde gelegd en mijn moeder aangekeken met een veel betekenende blik alsof er een weersverandering opkomst was. Voor het huis klapte de deksel van de Messerschmidt open als de cock pit van een jachtvliegtuig dat net een noodlanding had uitgevoerd. De twee achter elkaar zittende reizigers verhieven zich en stap ten - als uit het bad - over de rand, stram in de benen van de zithouding waarin ze de reis hadden doorstaan. Hiermee deden stad en cul tuur hun intrede. Het was de inleiding voor een nieuw toneel stuk, waarin mijn grootmoeder de hoofdrol was toebedeeld. De ontspannen sfeer was verdwe nen. Wij - kinderen - weken van het tweede naar het derde plan. 'Lief? Lief! De kat is lief' scham perde mijn grootmoeder als we

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2003 | | pagina 18