Levensschets van de kunstenaar Thijs Sterk monumentale kunst studeerde onder Professor Campendonck. In 1939 werkte hij als uitvoerder van glas-in-lood ramen op het atelier van Joep Nicolas te Roermond. In datzelfde jaar ont vangt hij een stipendium toege kend door de Commissie voor Koninklijke Subsidie aan jeug dige kunstschilders. In 1940 behaalde hij de eerste prijs bij een wedstrijd uitgeschreven door het Willink van Collenfonds met het stadsgezicht 'De Magere Brug'. In 1941 trouwde hij met Ans Rurup, die bij hem intrekt op het atelier aan de Amstel, bij de Magere Brug. In 1942 verkreeg hij de opdracht twee glas-in-lood ramen te maken in het raadhuis van Amstelveen. Toen in 1943 hun eerste dochter geboren werd bleek de behuizing te klein geworden te zijn en verhuisde het gezin naar Amersfoort. Twee jaar later trokken ze naar Schoorl waar ze een boerderij betrokken waarin ruimte was voor een groot atelier. Daar had Thijs ook contact met Piet Wiegman, die hem aanzette tot het maken van keramisch handwerk. Hij ver krijgt diverse opdrachten zoals voor het maken van een kera misch tegeltableau voor een vis serijbedrijf in IJmuiden en het maken van decoraties in het Zuiderzeemuseum. Vanaf 1953 gaat hij lesgeven als tekenleraar. Hij begint op Carrie Laan heeft een gesprek gevoerd met mevrouw Ans Sterk-Rurup, nog steeds woonachtig op de Woeste Hoeve, de prachtige boerderij tegenover het dorpscentrum de Blinkerd. Mevrouw Sterk is goed in jaartallen. Het onderstaande is een verkorte weergave van hun gesprek. Op 11 mei 1913 werd Thijs Sterk geboren in Ouderkerk aan de Amstel. Reeds op de lagere school merkte de leraar van Thijs Sterk, zelf een amateur schilder, zijn tekentalent op. Na diens dood kreeg hij van zijn weduwe een doos met pastelkrijt, tekenpapier en andere schilders benodigdheden. Thijs was toen elf jaar oud. In Haarlem woonde een oom van hem die schilderijen fabrieksmatig fabriceerde. Er werden daar bosgezichten en landschapjes geschilderd in een oplage van zo'n veertig stuks. Hij wilde graag schilder worden en dacht dat te bereiken door daar te gaan werken en in 1927 deed hij dat dan ook. Eigenlijk bleek dit toch niet wat hij wilde. Daarom begon hij 's avonds tekenlessen te volgen aan de Hendrick de Keijserschool in Amsterdam om zo via een examen toelating te krijgen aan de Rijksacademie van Beeldende kunsten in Amsterdam. In 1932 behaalde hij de akte L.O. tekenen. Een jaar later werd hij toegelaten tot de avondlessen aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. In 1935 volgde hij de dagopleiding aan dezelfde academie waarbij hij drie jaar les kreeg in vrij schilde ren, onder de leiding van Professor Wolter, en ook een jaar De Magere Brug te Amsterdam 1940 olieverf 90x90 Cultuur-historische Vereniging Scorolo nov. 2003

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2003 | | pagina 14