Trouwe leden Schaken in de serre van De Koperen Lantaarn april 2003 V.l.n.r. Piet Dekker, Piet Vlam Martin van Egmond Mevr. Henskens Tammo Meedendorp Ruben Lorsch Ben Jonkers diploma's al gehaald had en die nog te jong was om met de seni oren mee te spelen. De opleiding startte doorgaans als je acht a negen jaar oud was en werd na drie jaar afgesloten met het Koningsdiploma. Overigens was dan wel meer dan de helft van de kandidaten afgevallen. In september 1981 is door Hans Hassing en Rob Boer een twee maandelijks verschijnende perio diek uitgegeven onder de toepas selijke naam 'Duinschaak'. Een gestileerde meeuw boven een strak gevormde duintop sierde de omslag. Voor ieder jaar was er een andere kleur omslag. Mooi duidelijk, als deze keurig op jaar tal gerangschikt in de boekenkast staan en, zoals redactielid Hassing zei, "het is een genot om voor het slapen gaan de ruggen van de Duinschaak te strelen". In dit blad werden competitie ver slagen opgenomen en interviews met schakers. Ook hier schreef Ruurd Mulder menig stukje. Aan de uitgave van het blad kwam na vier jaar een einde toen Hans Hassing geen tijd meer had. Dit moment viel ook samen met een uitstroom van inmiddels ouder geworden jeugd die ging stude ren en daarmee vaak het Schoolse verlieten. Op het hoog tepunt telde de vereniging 37 leden. Daarbij kwam dan nog de jeugd, tot wel dertig, meestal jon gens maar ook meisjes. We ontkomen er niet aan een aantal schakers te noemen die zo'n tien of meer jaar lid geweest zijn. Koploper was ongetwijfeld Piet Vlam uit Schoorldam, zeker 40 jaar lid waarvan 26 jaar onaf gebroken penningmeester. Al die jaren noteerde hij nauwgezet alle inkomsten en uitgaven in een klein notitieboekje. En als vee boer Vlam wist dat er op een speelavond lammetjes of kalve ren geboren konden worden ver zuimde hij toch niet. Zijn vrouw wist van de hoed en de rand. Dan noemen we de schrijver van dit stukje. Lid gedurende 28 jaar waarvan ook vele jaren het secre tariaat en het wedstrijdleider schap. Dit geldt ook voor Willem Voet die de 27 jaar vol gemaakt heeft. Ook noemen we nog de goede schaker en notaris Jan Eijckelhof. Precies 25 jaar lid waarvan de meeste jaren welis waar niet meespelend maar toch wel erg betrokken. In 1978 was hij het die belangeloos de toen verplicht gestelde opmaak van statuten en huishoudelijke regle menten verzorgde. Vele jaren zijn de oprichters van de vereniging de heren H.A. Dorre en G. Konijn lid geweest. En ook Schoorls' foto graaf Marius Slot. Hij was zestien jaar voorzitter. Dan Johan van Loo van het Dokterslaantje die in de zestiger jaren de trai ning van de jeugd verzorgd heeft. Dit laatste gold ook voor Han Diderich van de Slotlaan. Verder noemen we Jaap de Boer uit Camperduin, zeker twintig jaar lid waarvan vele jaren als penningmeester en na het beëin digen van zijn lidmaatschap tot het einde toe donateur. De Schoorldammer C. den Das die ook nog wedstrijdleider geweest is, Cees de Jager van de Omloop, Joop de Vries zestien jaar jeugd leider, Wim Meijer, Ruurd Mulder, Bert Zonneveld, Co Slootmaker, Gerard Rietveld, Jaap van Driel, J.J. Groot, ook nog vijf jaren voorzitter. Meer dan twintig jaar lid was Tammo Meedendorp uit Groet. Daarbij komen dan nog enige jaren als jeugdlid, zo rond 1960! We noe men nog IJsbrand Bouma uit Warmenhuizen, Piet Dekker, J. de Graaf, Rob van Lingen uit Bergen, ook nog drie jaar voor zitter geweest, de vrienden en biljarters Steef Spoel en Sierk Haitsma, later tezamen naar Alaska geëmigreerd, Martin van Egmond, Jaap Grootes uit Schoorldam, twintig jaar lid, Cultuur-historische Vereniging Scorolo nov.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2003 | | pagina 10