Ilnrit/Uitritj IVrijhoudeni [NP BrandweerI koevoet meegevoerd konden worden. De garage van de Schoorlse brandweer was, sinds mei 1946 gedeeltelijk en sinds 1951 volle dig, gehuisvest in de zogenoem de bunker aan de Laanweg (noordzijde) tussen het woon huis op nummer 17 en het kan toor van gemeente werken op nummer 19. De naam bunker komt van een inpandig betonnen bouwwerk dat rond de oorlogs jaren gebruikt werd als luchtbe schermingspost. Deze bunker was echter te klein voor de stal ling van het in 1947 gekochte blusvoertuig de "Dodge Beep". Deze werd daarom gestald in de In Schoorl stond het allereerst 'voertuig' op de Paardenmarkt, dit was een fietskarretje waarop materiaal als slangen, opzetstuk, kraansleutel, straalpijpen en gebouwd was aan de Kerkbrink. Vanuit hier werd tot het jaar 1998 uitgerukt. Die Commer is ver vangen door een Mercedes type 608, blusvoertuig met de code 649. In 1998 werd in de wijk Groetincke een nieuwe brand weergarage gebouwd. Hier vin den een nieuw voertuig en een materiaalwagen onderdak. Deze garage heeft een veel ruimere uitrijmogelijkheid dan die aan de Kerkbrink. garage van gemeente werken, op Laanweg 19 dus. Het onderkomen was eigenlijk te klein. In juni 1958 maakte de latere brandweercom mandant Blom dan ook een ont werp voor een grotere brand weergarage met bovenwoning (er bestond zelfs kans dat de heer Blom daar zelf ging wonen) tussen de oostkant van het ter rein van gemeente werken en de daarnaast staande woningen. Dit was geprojecteerd op de plaats waar nu een grote dubbele gara ge staat. Aan architect Bleeker uit Beverwijk wordt in september 1959 opdracht verstrekt op korte termijn een ontwerp met begro ting in te dienen voor de bouw van deze nieuw te bouwen brandweergarage met gemeente woning. De welstandscommissie achtte dit ontwerp echter niet aanvaardbaar. Er werd dus ver der gezocht en 1963 werd aan de zuidzijde van de Laanweg op nummer 48 ruimte gevonden voor een nieuwe brandweerka zerne met woonruimte. Achter op dit terrein stond een al niet meer in gebruik zijnde garage. Op het voorste deel stond een woonhuis. In de gemeentewo ning woonde achtereenvolgens de brandweermensen Arie Smit en Klaas Ruis. Later vond men zo'n permanente bewoning niet meer nodig en dit is tot op de dag van vandaag zo gebleven. De stichtingskosten van dit gebouw inclusief inrichtings kosten bedroegen 100.440,-. In 1995 werd de huidige en prachtige kazerne gebouwd aan de Nieuwedam. Ruimte genoeg voor de nieuw aangeschafte Mercedeslll7D. De opstallen aan de Laanweg werden gesloopt. Op deze plaats staan nu woningen De kazerne aan de Nieuwedam te Schoorl, 1995. Garage aan de Gruttoweg te Groet, 1998. Cultuur-historische vereniging Scoronlo/Brandweer 1923-2000

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 41