Huisvesting De oudste bekende mededeling over huisvesting van brandweermateriaal is uit 1823. Het gemeentebestuur van Schoorl en Groet stelde toen vast dat de opslag van de brandspuiten in de Gereformeerde kerken van deze twee plaatsen moest zijn. In 1916 stond de brandspuit in Groet opgeslagen bij de Groeter smid, de heer Bodegraven. Die van Schoorl stond in 1916 opgeslagen bij de heer Jb. de Jong. De herinnering van de oud brandweerman Henk Snip aan één van de vroegste huisvestin gen voor het brandweermaterieel is te dateren omstreeks 1947. De brandweer in Groet beschikte toen over een zuig-perspomp die door twee of meer brandweerlie den bediend moest worden. Het voertuig stond in de vroegere Groeterschool aan het Schoolpad. De leerlingen kregen geen les in deze school, maar in een houten barak die als erfenis door de bezetter in de duinen was achter gelaten, tussen Hargen en Schoorl aan Zee. Die barak is daar vandaan gehaald en in de tuin geplaatst. Er waren, zo papier. Deze school is afgebro ken. In 1948 is door aannemer J. Kroon uit Bergen een nieuwe school gebouwd, die inmiddels ook weer is afgebroken. Na de aanschaf van het blus- voertuig "Commer" in 1957 werd deze geplaatst in de garage die tussen een aantal woningen Het corps 1967 bij de ingebruikname van de nieuwe DAF-TAS-624. V.l.n.r.: Jan Smit, Thijs Wildeboer, Dick Blom, Arie Ruis, Kees Schotvanger, Arie Hoogvorst, Henk Snip, Simen Opdam, Gerard Oostindië, Jaap de Jong, Piet Koopman, Dirk Bootsma, Jaap Koeten, Klaas Breed, Coen Bouman, Arie Smit, Jan Kampen, Joop Raat, Klaas Ruis, Jan Wittebrood, Jan Hoogvorst Jz., Wim Limmen, Piet Beeldman dacht Snip, twee of drie lokalen. In één van de lokalen van de Groeterschool had kunstschilder Dirk Trap een werkruimte. De ramen van het klaslokaal waren op het noorden gericht, op de woning van de huidige fami lie J. Koopman. Die woning was toentertijd de woning van het schoolhoofd. Eén zijbeuk van deze school bevatte een vrij grote ruimte. Hierin stond de pomp. Die is later als oud koper ver kocht voor 75,-. (zo gaat het verhaal). Er zaten 2 houten wie len met ijzeren banden onder en het vervoer geschiedde met man kracht. Ook lag in deze ruimte een grote hoeveelheid oud Cultuur-historische vereniging Scoronlo Brandweer 1923-2000

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 40