De vereniging m êfjdfyafëe. f£ cfeétendveet vowrf van. van.... ^Kastanjeboom J Aceh +BCTS Mtipighi f Aitdrje Qi&dam De vrijwillige brandweer staat te dienste van de gemeenschap en wordt door de gemeenschap financieel onderhouden. Door allerlei factoren in relatie met de ontwikkelingen van het korps begon de wens te groeien ook binnen het korps meer en meer tot een gemeenschap te komen. Dit vertaalde zich eerst door de vorming van commissies en werkgroepen. En de laatste tientallen jaren groeide dat uit tot een vereniging met een beperkte structuur. Door middel van diverse stukjes volgt hiervan een beeld. Het andere contact De evenementen commissie Het verenigingsblad 'De Doofpot' j'm If mint Cv, &rUtl'i lp- Getekend in 1978 door Harry de Meyere Onderling vertrouwen en goede samenwerking spelen een over wegende rol binnen de brand weer. Om dit te verstevigen zocht men elkaar ook op buiten het pure brandweer-gebeuren. Met de ingebruikneming in 1963 van de nieuwe kazerne aan de Laanweg werd daar gemakkelij ker een vorm voor gevonden. Voor die tijd vond het napraten na de oefenavonden plaats in café Honky Tonk. Rond de Kerst werd een rollade thuis bezorgd, en dan nog niet eens alle jaren (zo luidt de overlevering). In de nieuwe kazerne was ook een leslokaal annex kantine. Een hele luxe in die tijd. Dick Blom nam het commando over en gaandeweg kon en ging er wat meer gebeuren. Ook ver jongde de brandweer in die tijd zich sterk en vooral bij de jonge ren groeide de wens naar meer contact. De partners en de kinde ren werden daarbij betrokken. Die ontwikkeling had een gunsti ge invloed op het samenwerken tussen de groepen Schoorl en Groet. Er werd gezamenlijke lessen gevolgd, geoefend en nagepraat. Het duurde dan ook niet lang of er werd een evenementen com missie in het leven geroepen en van de schamele vergoedingen werd een deel in een kas gestort. In het begin werden hieruit zeer bescheiden, maar wel gezel lige evenementjes, georgani seerd. We noemen fietspuzzel- tochten, vissen voor de kinderen op de zondagmorgen en een bingo-avond voor het hele gezin Voor grotere zaken, zoals de jaar lijkse feestavond voor de leden en hun partners, moest een beroep op de gemeente worden gedaan om een stevige bijdrage in de kosten te krijgen, hetgeen dan ook meestal, soms na enige moeite, gelukte. Later, toen de vergoedingen wat royaler wer den konden ook de wat grotere evenementen uit eigen middelen worden gefinanciëerd. In 1967 kwam men tot een soort verenigingsblad. Het eerste num mer van de eerste jaargang besloeg één A4 en had nog geen naam. Er werd een wedstrijd uit geschreven onder de leden en niemand minder dan de schrijver Anthonie van Kampen trad op als jury. De mooiste namen werden inge stuurd, maar het was dezelfde Anthonie van Kampen die de naam "Doofpot" suggereerde. Kennelijk fungeerden de inzen ders toen als jury want zijn voor stel kon ieders goedkeuring weg dragen en het blad had een naam. De redactie lag in de beginperiode nog bij comman dant Blom en is in 1976 overge nomen door Wim Limmen. Samen met Henk Snip en zijn vrouw Henny Snip, die de druk en het distribueren verzorgden, hebben zij de uitgaven verzorgd CULTUUR-HiSTORISCHE VERENIGING SCORONLO BRANDWEER 1923-2000

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 36