Rouw en trouw bruidegom voorgereden, wordt de bruid opgehaald en wordt het jonge paar, veelal onder luid sire- negehuil, naar trouw-, foto- en feestlocatie gereden. Bij de trouwlocatie wordt het paar dan meestal opgewacht door een groot deel van het korps met partners die op die wijze hun medeleven kenbaar maken. Dat velen van hen ook bij de receptie hun gezicht nog even laten zien zal niemand verbazen. Tot het jaar 2000 was het, zover we na hebben kunnen gaan, nog niet voorgekomen dat er een brandweerman/ vrouw, Het zal omstreeks 1980 geweest zijn dat er een brandweerman met trouwplannen op de gedach te kwam dat het wel leuk zou zijn om de oude Dodge Beeb in te schakelen als vervoermiddel voor hem en zijn bruid op hun trouwdag. Daarvóór was het de gewoonte dat als er een brandweerman trouwde er een delegatie van het kader, eventueel aangevuld met enige manschappen, het bruids paar bij de receptie met een bezoek vereerde, een cadeautje aanbood en dat was het dan. Tegenwoordig wordt, indien daarom verzocht wordt, de Beeb opgepoetst en versierd bij de welke nog in actieve dienst was, kwam te overlijden. Keihard kwam het dan ook aan, toen op 56-jarige leeftijd, op 18 oktober 2000 ondercomman dant Ruud Bakhuizen zeer plot seling, tijdens het uitoefenen van zijn werkzaamheden als postbo de, door een hartaanval kwam te overlijden. Ruud, 25 jaar lid van het korps en 5 jaar in functie als ondercommandant, was zeer gezien en werd in hoge mate gewaardeerd door een ieder die hem kende. Ook nu liet het korps zich weer van zijn allerbeste kant zien door alles in het werk te stellen om, in overleg met de familie, Ruud een waardig afscheid te bezorgen. Hiervoor werd de Beeb, die op dat moment met een defecte motor stond, met man en macht van een nieuwe motor voorzien, opgepoetst en klaargestoomd om in de rouwstoet, als eerbe toon aan Ruud, als voorwagen te fungeren. Tijdens de condoleance- en crematieplechtigheid werd er een erewacht betrokken. De rouwauto, die vertrok vanaf de kazerne richting Schagen, werd vooraf gegaan door de Beeb en gevolgd door de Schoorlse brandweer- en enkele regiovoertuigen. Voor het vervoer van collega's en oud collega's was er zelfs een autobus ingehuurd. Bij de crematieplechtigheid was zowel het gehele korps als de gehele club van oud brandweer lieden 'de Nablussers' met part ners aanwezig. Alles bij elkaar een indruk wekkend en emotioneel afscheid van een zeer geziene brandweer vriend. De ere-escorte bij de begrafenis van ondercommandant Ruud Bakhuizen op 23 oktober 2000. Het bruidspaar Rob Limmen en Liesbeth de Waard op weg naar het stadhuis. CULTUUR-HISTORISCHE VERENIGING SCORONLO BRANDWEER 1923-2000

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 26