Meer investeringen in de jaren vijftig van de vorige eeuw Materieel en materiaal op 31 december 2000 nog 'uitruk gereed' 77 C kunnen zijn maar dat is niet meer bekend. De taxi werd in Alkmaar omgebouwd tot een pick-up trekvoertuig, geschikt voor personen- en materiaalver- voer. Deze combinatie heeft tot 1947 dienst gedaan bij de brand weer van Schoorl en daarna nog tot 1955 bij het korps Groet. Wel diende de pomp na de oorlog geheel te worden gerevi seerd daar hij op 25 maart 1944 door de bezetter werd gevorderd voor het inspuiten van palen op het strand. Dat inspuiten gebeur de uiteraard met zeewater waar deze pomp bepaald niet tegen bestand was. Voor die tijd schijnt er nog een hand bedienbare zuig-perspomp in Groet dienst te hebben gedaan, maar hier zijn verder geen gegevens van bekend. Waarschijnlijk betreft het hier de pomp die in 1924 van Alkmaar is gekocht. Op 23 april 1951 wordt door de raad een krediet van 11000,- beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een auto-motorspuit. Deze wordt bij de firma Bergen in Heiligerlee besteld voor de uiteindelijke prijs van 12100,-. De keuze viel op een omgebouwd legervoertuig, type Dodge Beep, bouwjaar 1945, met voorop een lagedrukpomp. Dat de motor niet van al te beste kwaliteit was bewijst een mede deling van brandmeester C. Hopman aan de gemeente "dat bij de oefening van 6 Augustus 1951 een drijfstang- lager defect is geraakt en er tevens een lek in het motorblok is geconstateerd". In 1952 wordt goed bevonden dat er een sirene wordt aange schaft voor plaatsing op de Beep, kosten ƒ100,-. In 1955 raakt het motorspuitje van Groet defect en besluit men over te gaan tot de aanschaf van een "brandspuit-manschappen- wagen". Dat wordt in 1957 een Commer met opgebouwde lage drukpomp die vervolgens tot 1977 dienst heeft gedaan. In 1966 wordt een Magirus lage drukpomp op een aanhangwa gen aangekocht bedoeld om ach ter de nog aan te schaffen tank autospuit (TAS) te worden gehangen. Deze TAS, een Daf 1700D, met opgebouwde hogedrukpomp, een waterreservoir van 1200 liter met daaraan een hogedrukslang met een lengte van 210 meter, is gebouwd bij de Fa. Doeschot aan de Koningsweg te Alkmaar en is begin 1967 in gebruik genomen. Hoewel de afschrijving binnen 15 jaar diende te geschie den heeft dit voertuig tot 1990 zijn diensten bewezen, dus 23 jaar lang. Na de aanschaf van de Daf kreeg de Dodge meer en meer de functie van representa tiewagen bij optochten en bij rouw - en trouwgebeurtenissen. De Dodge staat heden als museumstuk in de brandweerka zerne aan de Nieuwendam. De lagedrukpomp op de aanhan ger is in die tussentijd wel ver vangen. In 1977 werd de afgekeurde Commer vervangen door een tank-autospuit met opgebouwde hogedrukpomp, een Mercedes type 608. De eerste persluchtapparaten werden in 1967 aangeschaft toen de eerste ploeg werd opgeleid voor het dragen van adembe- schermende middelen Twee stuks voor Schoorl en twee stuks voor Groet en voor elk voertuig vier reserve flessen. In de loop der jaren zijn die aantallen flink uitgebreid. Na een oefening of een brand werden de brandslangen geschrobd in een goot van hout in de korenmolen Kijkduin. Deze goot werd gevuld vanuit een brandkraan en de slangen wer den daarna in de molen omhoog getrokken waardoor ze konden drogen. Daarna werden ze weer opgerold voor de volgende klus. Later gingen de slangen naar Alkmaar om te worden schoon gemaakt en gedroogd. In 1990 werd een Mercedes 1117D aangeschaft, met een Doeschot-Rosenbauer hoge/lage- drukopbouw, een tankinhoud vanl500 liter, een pompcapaciteit bij lage druk van 2400 liter per minuut en bij hoge druk 250 liter per minuut. Deze Mercedes ver ving de eerder genoemde Daf. De wagen werd voorzien van diverse veiligheidsvoorzienin gen, zoals ABS en ook vanwege de veiligheid werd gekozen voor een automatische versnellings bak. De hulpverlening stelde aan het korps steeds hogere eisen en er werd besloten tot de aanschaf Cultuur-historische vereniging Scoroinlo Brandweer 1923-2000

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 24