Slot schielijk iets weggegooid als er een surveillant naderde. De brandweer heeft zich georiën- teert op het Global Positioning System (GPS), een plaatsbepa lingsysteem met behulp van satellieten. De aanschaf heeft geen doorgang gevonden. Voor wat betreft het grote aantal loze meldingen voert de brandweer bemoedigende gesprekken met het overigens alom gewaardeer de Instituut Scorlewald, dat een redelijk aandeel in die meldingen heeft. Van wezenlijk belang uit de laat ste jaren van haar zelfstandige bestaan zijn de signalen die uit het korps komen dat de druk op de vrijwilligers de limiet dreigt te bereiken. Als we de schetsmatige ontwikkelingen binnen het korps bezien dan is dat niet verwon derlijk. Bezien we ook de positie van de vrijwilliger in het maat schappelijk gebeuren dan moe ten we spreken van een grote druk. Het voortdurend moeten oefenen op het beheersen van een chaossituatie tegen een maat schappelijke achtergrond waarin individuele verantwoordelijk heid en functionele verantwoor delijkheid bij voorkeur worden ontkent, vereist een sterk karak ter en een dikke huid. Het tegen gaan van de regionalisering door de leiding van het brandweer korps van Schoorl en Groet en vanuit het korps is lange tijd met succes verlopen. Dat daarvoor uiteindelijk een fusering in de plaats is gekomen lag groten deels buiten de invloedssfeer van het korps. Hoe de fusie van drie totaal verschillende gemeenten uiteindelijk zal uitwerken is niet te voorzien. De gemeente Schoorl heeft in ieder geval een aantal mannen en vrouwen de nieuwe gemeente Bergen binnen gebracht die op professionele wijze hulp kunnen verlenen en brand kunnen blussen. We hopen dat ze met zorg behan deld worden.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 19