Duinbranden Het kustdorp Schoorl wordt regelmatig geconfronteerd met het verschijnsel duin branden. Het duingebied van de Boschwachterij Schoorl is ongeveer 1900 ha groot en vrij toegankelijk voor het publiek. Dat heeft in de loop der jaren een aantal spectacu laire duinbranden tot gevolg gehad. Vooral aan het einde van het voorjaar is het duin gebied erg droog en biedt daardoor een extra risico. In 1981,1987 en 1989 waren er grote branden aan de Hargerstrandweg en in 1987 was er ook een fikse brand aan de Dr. van Steinweg. In al deze gevallen moest een beroep worden gedaan op de omliggende brandweerkorp sen. Bij de brand in 1989 aan de Hargerstrandweg maakte het korps voor het eerst gebruik van een helikopter met behulp waarvan beoor deeld kon worden waar de verschillende korpsen het best ingezet konden worden. Een tankautospuit heeft maar 1200 tot 3000 liter water bij zich. De watervoorziening is dan heel vaak een probleem. Met heel veel mankracht kan het duinzand effectief ingezet worden om op de brand haarden te worden gegooid. Daarom leent een duinbrand zich ervoor om dankbaar gebruik te maken van zoveel mogelijk publiek. Eén duin brand had een wel heel curieus einde. Uitgerukt en gearriveerd op de plek waar al mensen met schoppen rondliepen was er niets te zien. Boswachter Frans Nieuwenhuizen wist even later te vertellen dat het hier om een reusachtige wolk vliegende mieren ging. Binnen het korps weet men nog niet wat men daarvan moet denken.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2002 | | pagina 12