Van de vereniging Een terechte opmerking van één van de leden was dat zo weinig over onze vereniging Scoronlo zelf te horen viel. Hier dan een poging daar wat aan te doen. De Vereniging is opgericht 28 juli 1988. Het tien-jarig bestaan is zo'n beetje onopgemerkt voorbijgegaan want veel geld om wat te doen was verdwenen. Zo'n 170 leden vormen nu de vereniging en dat aantal blijft de laatste jaren onge veer gelijk. Eén van de doelstellin gen is belangstelling te wekken voor het verleden van de gemeen te Schoorl en zijn historische-en huidige bevolking, haar cultuur en geschiedenis. Wethouder Wim Lautenbagh heeft indertijd een volwaardige vereni ging op gang gezet en daar mag Schoorl dankbaar voor zijn. Voor de uitvoering van de statuten en de besluiten van de leden is er een bestuur. Op het ogenblijk spe len een aantal zaken. Er wordt sterk meegedacht met de Werkgroep tot Behoud van Cultuurhistorische Waarden in het Herinrichtingsgebied BES. De voorzitter is één van de drie leden van die werkgroep. Het is een zeer deskundige en betrokken clubje waar je niet gauw omheen kunt. Voor de periodiek zijn onlangs drie leden bereid gevonden een commissie van redactie te vormen. Hun enthousiasme valt voorlopig niet te temperen en we heten ze verwachtensvol en van harte wel kom. Op de oproep in de laatste uitgave om steun bij het adviseren bij monumenten heeft de heer Martin Mol gereageerd. Die is er intussen volop bij betrokken, in samenwerking met de gemeente en tot onze vreugde. Aanvankelijk was het bestuur bezig met de her denking van de slag van 1799, maar ze zag daar uiteindelijk niet veel concreets in. Er is wel een goede lezing geweest over deze slag op 1 april (witte donderdag)! Over de opkomst bij de lezingen kunnen we redelijk tevreden zijn. Alle andere verleidingen die een mens voortdurend belagen in aan merking genomen. Adrie van Dalen doet zijn best kwaliteit te geven. Voor geen geld. Stel je dat eens voor en dat in deze tijd. Natuurlijk valt er veel meer te doen door bestuur en leden. Gesprekken met oudere inwoners, genealogisch onderzoek stimule ren, reageren op de actualiteit op ons gebied, actief werken aan een eigen opbergruimte, ja, nog liever: een plaats waar georganiseerd historisch werk wordt gedaan door ieder op zijn niveau en bin nen zijn mogelijkheden, enz., enz. Dat is natuurlijk snel opgesomd maar in de praktijk heb je daar lange adem voor nodig. We heb ben, gelukkig, in beginsel een aan tal leden die op dit gebied hun mannetje kunnen staan. Waar we verder naar uitkijken zijn mensen die voor een paar jaar de vereni ging ten behoeve van de leden willen besturen. Misschien is het ook niet zo gek om het onderscheid dat gemaakt wordt in de statuten tussen leden en leden-donateur en waarvan het bestuur nu niet weet wat er mee te doen in de toekomst concrete vorm te geven. Een donateur-lid is bijvoorbeeld iemand die vindt dat zo'n vereniging er in Schoorl moet zijn, maar die in de persoonlijke invulling van dat lidmaatschap beperkt is. Een lid zou daarente gen eens gebeld kunnen worden voor advies of iets dergelijks. Enfin, er is veel mogelijk. Het voornaamste is echter dat u genoegen beleeft aan uw vereni ging- Namens het bestuur Bauk van Dijk. Cultuur historische Vereniging Scoronlo

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1999 | | pagina 7