"Het Historisch geheugen" 7 Uit de nalatenschappen van meester Koeman heeft de vereniginq Scoronlo "het historisch geheugen" gekregen. Drie dozen vol feiten en feitjes, aantekeningen en foto's, naslagwerken, enz. over Schoorl en omstreken vormen voor onze vereniging een ware schat. Natuurlijk gaan we en hopelijk met uw hulp ervoor zorgen, dat veel van wat tientallen jaren zo zorgvuldig bij elkaar gezocht is, publiciteits- rijp wordt. Bij een vluchtige inventarisatie stuitte ik o.a. op het notulenboek van Stichting De Schoorlse Gemeenschap, opgericht op 21 maart 1958 op het Gemeentehuis te Schoorl. Een wereld van herinneringen komen er boven bij het lezen van dit boek. Ter illustratie zijn hier de onver korte notulen van de oprichtingsvergadering nu veertig jaar geleden. Ze vormen tevens een ode aan de mensen die vaak achter de schermen zoveel werk verrichten voor het nut van het algemeen en die al bijna zelf in een boek geraakt zijn: het vergeetboek! Fred Gutker Vergadering op vrijdag 18 april 1958 op het Gemeentehuis te Schoorl. Afberichten zijn ingekomen van Burgemeester Bergh, Mevr. Heringa-Schuiling en Mevr. Paarlberg-Dun 1. De oprichters benoemen zichzelf plus Mevrouw Paarlberg-Dun tot leden van het Bestuur. 2. Tot voorzitter wordt benoemd dhr. R.P. Goettsch,tot Secr./penningm. dhr. W. Ruyter en tot Onder-voorzitter dhr. W. Bant, die allen hun benoeming aannemen. 3. Het Huishoudelijk Reglement wordt vastgesteld. 4. Besloten wordt om een exemplaar van de Statuten en Huishoudelijk Reglement naar de Verenigingen te sturen, die zich dan kunnen aanmelden: dit jaar tegen de halve contributie. 5. Ter voorbereiding van de sekties zal contact worden opgenomen met de heren: C. Jonker voor muziek en zang (Heereweg 122; tel. 300) A. Wurkum voor toneel (Duinweg 13; tel. 210) P.A. Ruis voor sport en jeugdwerk (Oorsprongweg 28) 6. Rooster voor aftreden zal worden opgemaakt. 7. De Nationale Herdenking is dit jaar op zaterdag 3 mei. Besloten wordt eenvoudige bloemen te leggen op de graven van de Geallieerde piloten van 7.- uur. Stille tocht naar Zijpersluis, 8-uur aankomst, tegelijk met Zijpe. Een krans van de Gemeente Schoorl en de Schoorlse Gemeenschap samen. 8. Nationale Feestdag maandag 5 mei a. 's Middags om 2 uur aubade door de kinaeren van de lagere scholen met begeleiding van het jeugdfan- farecorps: Wilt heden nu treden, Wilhelmus, die Winter is vergangen (tekst uit Ned. Volkslied v. Polman en Tiggers) en nog twee nummertjes van het fanfare. De Burgemeester zal de jeugd toespreken (versterker Kroon-Molenweg). Na afloop voor de kleintjes (le 2e 3e klas) schoolfilm: 4 filmpjes; voor de groteren (4-5-6) sprekende film; ongeveer 500 kinderen na afloop een koek; 2 x samen repeteren in het Gym. lokaal. b. 's Avonds: Ons Genoegen zal in het Ver.(enigings) Gebouw te Catrijp spelen: Welterusten en St. Genesius in "De Rustende Jager": Schipper naast God. Kosten van elk ongeveer 135 a 140 gulden, plus zaalhuur. Schoorl: 250 kaarten, Catrijp 180 kaarten. Kaarten verkrijgbaar aan de zalen op 3 mei van 2-3 uur; geen besproken plaatsen; niet voor kinderen van de lagere school. Entree 50 ct, als desgevraagd subsidie van de Oranje-Comite's wordt verkregen, anders 75 ct. Vrijstelling Gem. belasting vragen. Geen bal; geen muziek; wel een attentie aan speelsters/spelers. De Voorzitter zal openen in Catrijp en de Onder- Voorzitter in Schoorl. (Catrijp: Mej. Gr. Dapper en W. Bant) (Schoorl: R.P. Goettsch en W. Koeman) Programma's in eigen beheer der toneelclubs. 9. Ligt er een taak voor de Schoorlse Gemeenschap op Sinte Maarten 11 november? 10. Het zou leuk zijn als er in de Sinterklaastijd een aan geklede Sint plus Pieter plus Spaanse edellieden zijn intocht in Schoorl deed. 11. Op de Gemeente-begroting staat voor 1958 een subsidie van f 300,- voor De Schoorlse Gemeenschap en f 150,- voor de volksfeesten. 12. Het bestuur is als volgt samengesteld: R.P. Goettsch, voorz. Gortersweg 5 tel. 338 W. Bant, onder-voorz. Wagenmakersweg 1 tel. 446 W. Ruyter, secr./penningm. Hereweg 331 tel. 213 Mw. Heringa-Schuiling, Hereweg 331 tel. 266 Mw. Paarlberg-Dun, Burg. Peecklaan 4 tel. 271 Mej. M.M. Dapper, Hereweg 197 Burg. J.H. Bergh, Gortersweg 3 tel. 522 W. Koeman, Burg. Peecklaan 22 tel. 467 Adm. C.J. Schouten, Postweg 2 tel. 233 (Gem. huis) Schoorl, 26 juni 1958 W. RuyterR. P. Goettsch Vermoedelijk is de Stichting De Schoorlse Gemeen schap in 1967 ter ziele gegaan. In het volgende periodiek zullen wij een overzicht van de activiteiten geven die De Stichting ontwikkeld heeft.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1998 | | pagina 8