«i Aan het woord :r;\ 'c;- Op 11 november 1984 ging zij naar Sint-Jan. Als je haar vroeg: "Bevalt het, Tante Grietje?" dan zei ze: "Och m'n jongen, je moet maar denken: je bent hier te logeren." Heel lang liep zij 's middags naar het klimduin in Catrijp of nog verder in de hoop een praatje te kunnen maken en dan het liefst met een kind, want ze was gek op kinderen. Toen Neeltje Blom-Ivangh over leed, werd zij de oudste inwoner van Schoor! Haar geliefde wandelingetjes kon zij toen niet meer ondernemen. Maar haar optimisme was niet klein te krijgen, want kort voor zij overleed en zij toch nog in die rolstoel beland was, zei Tante Grietje volgens haar zuster: "Misschien krijg ik in de hemel nieuwe voeten." Toespraak van Grietje Dapper tot het Katholiek Vrouwen Gilde Hoera, hoera! Feest van het K.V.G. Onze afdeling bestaat 40 jaar, opgericht in 1951 en vanaf 1952 ben ik bestuurslid geweest tot 1989: 7 1/2 jaar secretaresse; 5 jaar in de reiscommissie; 18 keer zelf meegeweest met veel plezier; als bestuurslid ziekenbezoeken en kraam vrouwtjes en baby's bewonderen; 12 1/2 jaar de bijbel club gevolgd. Verscheidenen jaren de missiekrans geholpen, kazuifels, enz., enz. maken, waar we bij de dames Louter een tentoonstelling hielden voor de Paters van de Parochie. Verschillende keren met de collectebus het dorp rond geweest. Wat voelde ik me rijk en al die herinneringen zijn nu een stuk van mijn leven en nu wens ik het K.V.G. het eeuwig leven en de harde werksters Sterkte. M. M. Dapper Cock Kaandorp-SlijkermanZij ging tussen 1960 en 1966 naar Grietje Dapper. "Ik zat daar nu eens alleen en dan weer met z'n vijven. Je ging heen als je wat nieuws wilde maken. Dat kon tussen twee en vier uur of tussen zeven en negen uur. Ik belde alleen als ik eens heel erg lang niet geweest was en anders stapte ik er zo heen. Ze zat altijd klaar. Als je een leuk lapje stof had, dan maakte je een patroon en vervolgens keek tante Grietje of het goed was. Ze gaf je wat aanwijzingen. Als het patroon eventueel verbeterd was, raderde ik het uit bij haar op tafel. Je knipt het thuis maar uit. Dat hoeft hier niet, zei ze. Dan werd de hele boel in elkaar geregen. Tante Grietje keek of alles goed zat. Daarna naaide je alles in elkaar. Knoopsgaten maken vond ik moeilijk. Tante Grietje maakte ze voor een dubbeltje per stuk. Een les kostte een gulden. Daarbij was de thee of koffie inbegrepen. Dat lijkt niet veel en dat was het natuurlijk ook niet, maar ik verdiende zelf destijds tachtig cent per uur bij V D. Het was er altijd erg gezellig en je kon er heel erg lachen." 3.'*>-,) IKT-Sr-H* v.l.n.r. Lou, Muus, Vader Jan, Jan, Grietje, Moeder, Dirk, Alie, Betje. Marie, Zus, moest nog geboren worden, dus deze prachtige foto voor de darsdeuren van rij is in ongeveer 1904 genomen. de boerde-

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1998 | | pagina 4