Van de redactie Dit nummer van 'Scoronlo' verschijnt later dan was gepland. De reden? Te weinig kopij! Het heeft naar mijn mening weinig zin om een blad van 6 of 8 pagina's uit te geven, zeker niet nu we een zo fraai omslag hebben. Er wordt dus steeds gestreefd naar een inhoud van minimaal 12 pagina's. Nu is het meest frustrerende voor een redacteur dat hij niet beschikt over voldoende kopij. Het liefst zou hij teveel willen hebben, waaruit dan een keuze kan worden gemaakt, en wat overblijft kan eventueel mee in een volgend nummer. Maar hoe bereik je zo'n situatie? Simpelweg door als u een interessant artikel, foto's of een onderwerp hebt, dat op ieder moment aan te bieden aan de redactie of aan een van de bestuursleden. Dan kan dat artikel voorbereid worden en krijgt u van tevoren, indien gewenst, een proefdruk. Daarom heb ik hierboven een volledige lijst van bestuursleden en redactie gemaakt, waardoor u niet hoeft te zoeken naar personen waarmee u over het onderwerp kunt praten. In heel Noord-Holland - en dat zal in andere gedeelten van Nederland ook wel het geval zijn - is een opleving te zien van belangstelling voor historie, genealogie en archeologie Die belangstelling resulteert in uitgaven in boekvorm en verenigingsbladen. Waarom zou het dan niet mogelijk zijn een blad als 'Scoronlo' meer 'body' te geven? Er is ook in het Schoorlse het een en ander gebeurd. Maar het hoeven niet altijd grote gebeurtenissen te zijn. Ook in ons eigen voorgeslacht, bij de mensen om ons heen, bij veranderingen in de buurt, zijn heel interessante dingen gebeurd. Ik wacht met spanning uw reacties af. S. Leegwater,

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1997 | | pagina 2