Tante Grietje Grietje Dapper Vorig jaar 14 november overleed op hoge leeftijd juffrouw Dapper, voor velen Grietje Dapper of tante Grietje. Tot 1984 woonde zij in Catrijp aan de Heereweg 197. Zij heeft daar heel lang een naaischool gehad. De laatste 12 jaar van haar leven woonde zij in St. Jan ter Duin, waar zij zich overigens niet weg liet stoppen. Vrijwel dagelijks zag men haar 's middags op een bankje bij het Klimduin zitten, of nog wel verder tot ver voorbij het Broederschapshuis. Een hele prestatie, vooral als in ogenschouw wordt genomen dat zij door haar handicap moeilijk kon lopen. Een vrolijke vrouw en vriendelijk voor iedereen, maar speciaal voor kinderen. Ook een vrouw die wel zo bijzonder was dat wij volgende keer een artikel aan haar zullen wijden. Tot voor kort had ik een tante, of oigentlek ok weer niet. Ze was geweun moin buurvrouw en ze hiette tante Griet. Ze weunde heel moin leven deer an de overkant. En as je d'r voorboi liep den woof ze met heur hand. Ik weet nag dat ik kind was, 't was ruim zeuven uur, den zat ik al te wachten boi tante Grietjes deur. Je hoorde enkeld veugels en altemet een haan, of je zag welders een moidje rennend nei de bus toe gaan. En as de voordeur op ging, den zoi ze: Murgen, knecht! Ik dek gauw de tafel. Koik joi of er in 't hok een oitje legt! Dan zat ze an d'r broodje, kreeg ik een koppie thee met ök nag een beskuitje en ik teute met heur mee. Op slot kreeg ik een hartje met DAG-VERGEET-ME-NIET. Dat zal vezelf niet beuren, me beste tante Griet! Fred Gutker.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1997 | | pagina 13