PWN Het PWN was in 1995 jarig, 75 jaar watervoorziening en men besloot naar aanleiding hiervan een boek te laten verschijnen over haar wingebied in de ruimste zin. Nu verschijnt er nogal wat op dit gebied, dus zullen er ongetwijfeld lieden zijn geweest die bij deze mededeling de wenkbrauwen hebben gefronst. Het plan werd echter doorgezet. Rolf Roos, free-lance ecoloog uit Castricum werd aangezocht het plan verder gestalte te geven. Is hij hierin geslaagd, zult u zich afvragen. Nou en of! De veelheid van onderwerpen in tijd en ruimte die binnen het beschreveg ebi dv oorhandenz ijrz alu v ertazen.N a lezing van dit boek zal men tot de ontdekking komen hoeveel wetenswaardigheden per deelgebied men tot zich kan nemen. Ook degenen die graag fietsen, wandelen of op een duintop staande het landschap overzien, zullen dit constateren. Voorbeelden: van de late steentijd tot de Franse tijd, landschap, landbouw, bestaande natuur, flora, fauna, waterbeheersing. Bovendien, ieder van de in het gebied gelegen plaatsen wordt beschreven, waarbij telkens als hiertoe aanleiding is bovenvermelde onderwerpen in de tekst worden verwerkt, hier en daar begeleid door versregels en stukjes proza van bekende dichters en schrijvers. Hierdoor ontstaat een zeer levendig boek. Een boek om te hebben als men deze streek een warm hart toedraagt en een brede kijk op dit landschap wil ontwikkelen. De naam van het boek: "Bewogen kustlandschap"; duinen en polders van Noord-Kennemerland, door Rolf Roos. Uitgave RW.N. Castricum. 200 blz. f. 59,50. K. van Lienen. 7

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1996 | | pagina 9