Meren. Toen ze het golvende water zagen van Lake Michigan en het steeds wisselende uitzicht op de zandige kusten begonnen ze te spreken van het wonder dat Amerika is. Ze kwamen in de haven van de Chicago River en liepen de loopplank af en troffen daar onder de omstanders een oude kennis, Klaas Pool. Toen wisten ze zeker dat ze door Gods hand naar dit land geleid waren. 'Klaas Pool? Ben je werkelijk Klaas Pool? Hoe wist je dat wij zouden komen?' 'Meester de Jong? Jacob de Jong? Van Schoorl?' Klaas Pool was even verbaasd als zij waren. Iedereen drong om hem heen, lachend en vroegen hem van alles en nog wat en lieten hem geen tijd om antwoorden te geven. Eindelijk kon hij uitleggen dat hij boter en eieren had gebracht voor vrouw Paarlberg de dag ervoor en nu bij de haven rondliep voordat hij terugging naar de Low Prairie. 'Het was Gods hand, Klaas. Hij wist dat we jouw hulp nodig hadden om te verblijven om onze voedselvoorraad aan te vullen en dat de vrouwen de kleren van de kinderen kunnen wassen. Zijn hier huizen te huur?' 'Kom maar mee', zei Klaas. 'Vanochtend liep ik langs een paar lege huizen in Randolph Street. Kom mee' Het was 20 juni 1849 dat de Hollanders geleid door Klaas Pool zich een weg baanden door de drukke winkelwijk langs de Lake Street, Chicago's grote doorgangsweg. Ze stopten bij de makelaardij van Grubb and Potwin en sloten een overeenkomst voor het huis aan de Randolph Street. De mannen gingen voorop en de vrouwen volgden met hun Illustratie uit het boek 'Down an Indian Trail in 1849' van Marie K. Rowlands, uitgegeven in 1949 deel van de bagage en de kinderen en er was veel om over te praten: 'Ik zie John Ton de kist dragen van de Van der Syden', zei Maartje Kuyper tegen Geertje de Jong. 'Ja, maar jouw broer Pieter ook. Die kist op zijn schouder is de zijne maar die onder zijn arm is een Van der Syde doos.' 'Ja, oh, kijk eens Maartje, aardappelen, uien en wortelen. We kunnen hutspot maken. Ik zal Jacob voor de boodschappen sturen om het direct te kopen.' (wordt vervolgd) PlateNo.7 Cornelis Kuyper House. Kuypcr'sirume house was lliclïrsl 1849 pioneer home in Uoseland that one approached when travelling south to Roseland oil the old Indian Trail. It stood l or years on the west side of today's Michigan Avenue just south of 103rd Street. When he built a larger brick home after 1871 the original building was used as a stable, and a sometimes hideaway for runaway slaves from the south.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1996 | | pagina 8