Oproep aan de lezers Wij doen nog verder onderzoek naar de inrichting van het buurtschap Buitenduin en hebben in stukken uit het begin van de 18e eeuw namen gevonden van weggetjes en landjes, die wij niet goed kunnen plaatsen. Daarom nu dit verzoek: Wilt u, als u ons meer kunt vertellen over de hieronder genoemde landjes en weggetjes, kontakt opnemen met: Truus de Vries, tel. 071-121733, of Jeannette de Vries, tel. 072-121390. I. In het gebied ten zuiden van de Houtjeslaan, westelijk van de Vborweg: - Het oude armhuijs erf - De Braak (een landje aan het Molenpat) - De Winkdhoek (een landje ergens bij de Nollen en het Molenpat) - DeBuureweg - Het Breetje (een landje) II. Het gebied ten oosten van de Vfoorweg: - De Hendrikslaan (waarschijnlijk tussen de Houtjeslaan en de Ben eden weg in, misschien ook wel ten westen van de Vxorweg) - 't Hoog aan de weg (een landje tussen de Houtjeslaan en de Ben eden weg) - De Zeugenakker (waarschijnlijk ten zuiden van de Beneden weg) - De Boege (een landje ergens aan het eind van de Onderweg) - De Bierig (idem) - De Hooge Akker (een landje aan de Voorweg, ten zuiden van de Onderweg) - 't Hooge Land (idem, verder naar het oosten). Verder nog: - De Laanweydt (een landje, misschien aan de Houtjeslaan gelegen) - De Witte Weg (een weggetje, misschien in de Nollen gelegen) - De Schenkemol (in de noordelijke of zuidelijke Nollen) - De Bleeknd (idem) - De Hoge Nol (idem) - De Kleine Nol (idem) - Het Middenvierndel (misschien een gebied waarover de molen windrechten had) - Het Molen vierndel (idem). Iedere aanwijzing, hoe klein ook, kan voor ons V interessant zijn. Dus als u wat weet: bel ons alstublieft.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1995 | | pagina 14