Van de redactie Inhoud biz. Het Hargergat en enkele bewoners 1 Nieuwe kustgemeente? 3 Bemaling - windwatermolens 7 Van huis nei skoöl 10 Hargerpolder vaak doelwit van oorlogshandelingen 11 In memoriam 13 Eigenaardig jubileum 13 Het eerste nummer van ons verenigingsblad in het jaar 1994 is dan toch eindelijk klaar. Een wat late verschijning, maar daar zijn allerlei redenen voor. Allereerst beleefden we vorig jaar het afscheid, door overlijden, van onze voorzitter Wim Lautenbag. Hij was de man die onze vereniging oprichtte. In dit nummer vindt u o.m. een "in memoriam" van de hand van G. M. Kramer, ook een man die veel voor onze vereniging heeft gedaan. Gerard is afgetreden als bestuurs- en redactielid. Gezien de kwaliteit van zijn artikelen in vorige uitgaven van "Scoronlo" hoop ik dat hij als "free-lancer" af en toe nog de tijd vindt om een bijdrage aan ons blad te leveren. Onze penningmeester, Jaap Molenaar, heeft ook bedankt. Zijn taak wordt voorlopig overgenomen door de overige leden van het dagelijks bestuur: Klaas van Lienen, als opvolger van Wim Lautenbag benoemd als voorzitter en Fred Gutker, al jarenlang secretaris van onze vereniging. Naast de bekende bestuursleden Maria Mol en Henk Snip werden als nieuwe bestuursleden aangezocht Jan Veter en Jeannette de Vries. Nu is het bestuur van "Scoronlo" dus weer kompleet, afgezien van de benoeming van een bestuurslid als nieuwe penningmeester maar dat zal ook wel goed komen. Wat me nu nog zorgen baart is mijn eigen functie als enig overgebleven lid van de redactie. Waar haal ik voldoende kopij vandaan om 3 of 4 keer per jaar een verenigingsblad als "Scoronlo" te kunnen vullen? Dit nummer heeft daar nog geen last van. U vindt hierin een artikel over bewoners van het Hargergat door Henk Snip, een artikel van Klaas van Lienen over onze waterhuishouding (zeer actueel!), verder historische bijdragen van Wil Janssen. En, omdat we ook in Schoort, Groet en Camp westfries spreken, een heel persoonlijke bijdrage van Fred Gutker Dus toch weer, ondanks allerlei tegenslagen, een nieuw nummer van "Scoronlo"! Voelt u zich nog steeds niet geroepen om ook het één en ander over de Schoorlse geschiedenis op te schrijven? Ik kan het me nauwelijks voorstellen. Siem Leegwater.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1994 | | pagina 2