In Memoriam Als ik aan hem denk zie ik het beeld van een fors sigaretten rokende, toen reeds zwaar zieke man voor me, die van geen wijken wilde weten en er elke keer weer bovenop leek te krabbelen. Wim Lautenbag, oud-gezagvoerder, zoals hij zo nu en dan met trots liet weten, oud-wethouder ook en voorzitter, initiatiefnemer van 'Scoronlo'. Ik heb hem maar kort gekend, maar in die periode zijn niet aflatende motivatie tot het in stand houden van de vereniging en het periodiek en-aren. Telkens weer trachtte hij zijn mede-bestuurders en redactieleden op het nut van het voortbestaan van het verenigingsblad te wijzen. 'Wij op Terschelling hadden toen En dan vertelde hij hoe men op Terschelling, waar hij oa. de zeevaartschool bezocht, kans zag met de regelmaat van de klok een vele pagina's tellend cultureel blad uit te geven. Soms, als wij bij hem thuis vergaderden, ging hij naar boven om zo'n blad te halen. Meestal kwam hij dan naar adem hijgend en rood aangelopen weer beneden, maar desondanks werd er een nieuwe sigaret opgestoken en kregen we, terwijl hg pagina voor pagina het Terschellinger blad doorbladerde, te horen dat het zo ook in Schoori zou moeten. Advertenties van de middenstand en veel waardevolle tekst. Vandaag ontvangt u na een impasse toch weer een uitgave van 'Scoronlo". Het vernieuwde bestuur heeft hiertoe besloten. Begrepen dat Wim Lautenbag gelijk had. Te hopen is nu dat het blad weer - en lang - levensvatbaar is. Daaraan kunt u als lezer meewerken door zelf eens voor kopij te zorgen, tips door ter geven, oude foto's beschikbaar te stellen, etc Maar ook onze middenstand kan, net als die van Terschelling, een steentje bijdragen. Dat Schoori tot de toeristische trekpleisters langs onze kust behoort heeft zeker met de historie van het dorp te maken. Bedenk dat het heden stoelt op het verleden en toekomst niet zonder beiden kan. Een man als Wim Lautenbag heeft dat begrepen. We kunnen dankbaar zijn voor de Inbreng die hij had. G. M. Kramer.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1994 | | pagina 17