The Post Office, 1863. bevolking). De lokatie bleek echter vochtig en daarom trok men meer naar het zuiden, dichter bij de berg Leura. De eerste hut werd in 1852 gebouwd waar nu het Commercial Hotel staat. Camperdown Gouverneur La Trobe had de eer om de gemeenschap een naam te geven. Hij koos 'Duncan', vanwege Neil Black's herhaalde verwijzingen naar Duncan McNicol op een dag dat zij kangoeroes aan het jagen waren. Toen Black zei dat Duncan nauwelijks geschikt was als naam voor een woonplaats herinnerde de Gouverneur zich dat de Graaf van Camperduin een Admiraal Duncan was en stelde toen 'Camperdown' voor. En zo bleef het, een buurtschap in 1852 en een gemeente in 1859. De gotische klokketoren van rode steen, die het winkelgedeelte beheerst, was een geschenk van de familie Maniford als herdenking van Thomas Maniford die tijdens de jacht een dodelijk ongeluk kreeg. De hoofdstraat draagt ook de naam van deze bekende familie Camperdown bevordert gevoel voor haar geschiedenis in het historisch museum, middels antiekwinkels, Australische The Court House, 1886. waren en een koetsenmuseum. Veel openbare gebouwen, zoals het postkantoor, het spoorwegmuseum en de kerken, wijzen op een periode van gestage vooruitgang en stabiliteit. Wil Janssen. Bronnen Diverse encyclopedieën De landen der wereld en hun beschaving, deel Oceanië. Lukturama Rotterdam z.j. Infomap gemeente Camperdown in Victoria (Australië). The Leura Maar is a shallow, oval-shaped depression (2.5 x 1.7 km) formed some 22.000 years ago. Right: A drive climbs to the peak of Mount Leura. 311 metres above sea-level. Left: Mount Sugarloaf is one of only three perfect cones in the world. 2

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1993 | | pagina 4