"Van wie ben je derien?" Een kwartierstaat van een oude plaatselijke familie Uit deze kwartierstaat blijkt dat Jacob Kuijper is geboren te Groet, doch de doop-, trouw- en begraafregisters van Groet zijn tijdens de oorlogshandelingen van 1799 verloren gegaan, met ook het oud rechtelijk archief. Het opsporen van de juiste gegevens is daardoor niet gemakkelijk. Doch via een zuster van Jacob, die is getrouwd in de Zijpe, vinden wij de ouders van Jacob, n.l. Klaas Aarjen Kuijper, welke gehuwd is met Trijntje Volgers. Nu vinden wij in 1735 een huwelijk van Aaijen Jans Kuijper in Schoorl, wonende in de banne van Hargen, met Anna Sijmons Rentenaar uit de Zijpe, voor een notaris in Alkmaar. Het kan heel goed mogelijk zijn, en wellicht is het ook zq, dat dit de ouders zijn van Klaas Kuijper. Volgens de notariële akte is men in in Hargen woonachtig en is dit de gemeente Schoorl, doch kerkelijk onder Groet vallend. Voorts geeft het doopregister van Schoorl een Jan Rajert Kuijper, gehuwd met Dieuwertje Jacobs, welke een dochter Neeltje op 19-2-1591 laat dopen en een zoon Jacob op 9-6-1692. Er zijn geen andere dopen gevonden. Waarschijnlijk is er dan een verhuizing of een tweede huwelijk binnen de kerk van Groet en missen wij de verdere gegevens voorlopig. Het is wel zeker dat er heden nog vele andere familieleden zijn, bij deze tak wordt wel altijd de "uij" gebruikt, behalve de laatste generatie, die de "uy" gebruikt. Met dank voor de foto's van de heer D. Kuijper te Noord-Scharwoude, voorheen te Schoorldam wonende op de scheepswerf. J. Muelink. Jan Keete en Grietje Beets 2

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1993 | | pagina 4