Schoolfoto Schoorldam -1912 of 1913 Een prachtige foto Alsof hij gisteren genomen is: zo scherp. Toch is hij van 1912 or 1913. We kregen hem van mevrouw Grietje Bak-Sevenhuijscn. Zij staat er ook op. We zien haar samen met 36 andere kinderen voor de woning die aan café Slulszicht gebouwd is. Aan de overkant van deze uitspanning stond en staat de school. Op hun zondags pronken zij aan het begin van hun leven voor de fotograaf. Sommigen zijn op kousen, anderen op schoenen en ook de klompen zijn te zien. Zc liepen school bij meester Veen en juf Timmers. Meester Veen trakteerde op gebakjes V3n 3 cent en chocolademelk als hij jarig was. Juf Timmers onthaalde haar kroost op h3ar naamdag op een reep en een sinaasappel. De jeugd ging van half negen tot half twaalf en van een uur tot half vier naar school, ook op woens dag. Zaterdag was iedereen vrij. In juli hadden zc drie weken vakantie. Half juli was er kermis. De hele Sluis- weg stond dan vol vermaak: een draaimolen, de snoep ten! van Hartland. enz. De kermis was groter d3n die van Schoorl. Bijna alle kinderen gingen lopend naar school en speelden voor het tijd was voor het cafó: vangertje. hinkelen tollen Wie Wel deze kinderen: Bovenste rij v.l.n.r.: juffrouw Timmers. meester Veen. Bet Spruit. Lies Pronk Grietje de Graaf. Dicuw Vlam. Maartjc Scvcnhuijscn en Grietje Scvcnhuijscn. Tweede rij: Teun Klerk. Marie Bak. Antje de Graaf. J3ns Jonker. van Eik. Ant Ligthart. Klaasje Scvcnhuijscn. Nick Pronk. Jan Jongcrling en Jan Groot. Derde rij: Herman Pronk. Piet Pronk. Anton Groot. Piet Scvcn huijscn. Jan Ligthart. Bram van Eik, Cor Spruit, Cecs Bakker, Piet Stct, Jan Scvenhuijsen (staand). Voorste rij: (zittend) Klaas Jonker. Ruiter. Zus (Trien) Stct. Gert Jonker. Pictcr Dirk Scvcnhuijscn. Jo de Leeuw, Herman Groot, Marie de Leeuw, Cor Stet. Als u nog nadere inlichtingen heeft, wilt u dan met mij contact opnemen Fred Gutkcr

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1991 | | pagina 9