Van het bestuur Aan alle leden, Periodiek Het thans voor U liggende (2e) nummer van ons periodiek is het laatste dat door de redactiecommissie vanuit het bestuur is verzorgd. Vanaf nu gaat de echte redactie, bestaande uit Klaas van Lienen en Albert Boer, het overnemen. Op onze oproep voor een naam voor het periodiek zijn enkele reacties binnengekomen. Het was de bedoeling om de inzenders tijdens de ledenvergadering een consumptie aan te bieden, maar dat is er bij ingeschoten. Ze houden het dus nog tegoed. Overigens heeft het bestuur besloten de gedane suggesties nog even in portefeuille te houden, omdat we als jonge vereniging de naam "Scoronlo" wat meer willen laten inburgeren. Deze kous is dus nog niet af en suggesties kunnen nog worden ingezonden. Er is hiervoor al op gezinspeeld, we hopen dat veel leden het eens willen proberen om ons via het perio diek wat over Schoorl en inwoners uit de tijd dat wij er niet of nauwelijks waren, willen vertellen. En mochten die verhalen historisch niet helemaal kloppen, dan hopen we dat anderen, die denken het beter te weten, dat door publikatie in het periodiek kenbaar willen maken. Bestuur Tijdens de ledenvergadering waren we zover nog niet, maar het blijkt nu toch dat vijf bestuursleden, waar van de meeste een drukke werkkring hebben, wat aan de magere kant is. Vooral nu de werkzaamheden in het belang van de vereniging toenemen. We hebben daarom Henk Snip en Koos Vegter, beiden lid vanaf het eerste uur, gevraagd om bij te springen. Beiden hebben ingestemd met ons verzoek, maar wel onder voorbehoud dat de leden hiermee accoord gaan. Op de volgende ledenvergadering komen we met een daartoe strekkend voorstel. Contacten Leden die iets willen ondernemen binnen de vereni ging worden verzocht zich in verbinding te stellen met de secretaris of met andere leden van het bestuur. Van onze kant zullen we dan proberen groepen te vormen, zodat we niet langs elkaar heen werken. Zulke contacten kunt U natuurlijk ook zelf leggen, maar laat het ons dan wel even weten. Ondertussen is Henk Snip met enkele anderen al bezig met oude namen van polderwegen en duintop pen en heeft Koos Vegter op zich genomen om een begin te maken met het vastleggen van verhalen van vroeger van de oudere inwoner onder ons. Wim Lautenbag Tijdens de algemene ledenvergadering van 21 september 1989 in de "Oude Voetpomp" te Groet werden 2 leden van de redaktie-commissie benoemd, bovendien meldde de heer v. Tol uit Groet zich aan om te assisteren bij het samenstellen van te verschijnen uitgaven. De twee leden die reeds zijn benoemd zijn A. Boer, Hargervaart t.o. nr. 5, 1871 PL Schoorl en K. van Lienen, Teugelaan 3, 1871 AJ Schoorl. Het is de bedoeling dat de redaktie-commissie uit drie leden zal gaan bestaan, aanmeldingen zijn dus van harte welkom. Om enig inzicht te krijgen over wat er aan belangstel ling bestaat binnen de vereniging willen we graag ant woord hebben op de volgende vragen. Welk onderdeel van de geschiedenis heeft uw speciale belangstelling? Heeft u een verzameling? Bestaat deze uit: A. Ansichtkaarten B. Boeken C. Kaartmateriaal D. Anderszins Bent u in het bezit van afbeeldingen van Schoorl? Bent u in het bezit van bijzondere voorwerpen een bepaald onderwerp betreffende? Bent u bereid dit materiaal bij voorkomende gelegenheden onder door u te bepalen voorwaarden aan de redaktie ten behoe ve van publikaties van de vereniging Scoronlo be schikbaar te stellen? Bent u bereid zelf iets te schrij ven. Bent u bereid mee te werken in een werkgroep om b.v. onderzoek in een archief te doen om een bepaalde publikatie tot stand te doen komen? Laat het ons weten, of via het bestuur of rechtstreeks aan de commissie. De Redactiecommissie. 1

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 1990 | | pagina 2