7. Bas: Richard Boekel, Co Oudhuis, Hans Kerkhof, Corno Burger. Drums: Cor de Vries, John Does, Richard Rood, Andor Laan. Slaggitaar: Ad Kamink, Ab Does (zang), John Hof (zang), Toetsen: Walter Kocken, Ruud Legdeur, Vladimir Ivanov Sologitaar: Moos de Vries en Robin de Ruiter (invaller). Zang: Jos Oudhuis, Janneke van der Weert en Curly Heads: Cock Berkhout en Nel de Vries. Geluid en tevens chauffeur: Jos de Vries en Co Oudhuis. Rest mij nog de leden te noemen in chronolo gische volgorde: Dionysiuskoor. Als je vroeger een gitaar om je nek had viel je bij het vrou welijk publiek zeker in de smaak en ook de Crossband had de gebruikelijke groupies. Fred, met alleen het Dionysiuskoor als muzikale achtergrond "profiteerde" daar ook van: Er werden regelmatig dames naar hem doorge stuurd, echter alleen als ze alle vijf de heren muzikanten niet aanstond... Maar hij is wel nog steeds bij zijn eerste Greetje in tegenstelling tot de meeste andere bandleden. Bepaalde populaire nummers konden soms niet ontbreken en als de moeilijkheidsgraad dat vereiste moest er extra ge oefend worden. De eigen single Cube's Generation (met het hemelse piano-intro) kwam in 1984 uit en ook bijvoorbeeld Toto's "Home of the brave" zijn traktaties voor het trom melvlies. Vele kermissen zijn de revue gepasseerd en toen eind jaren 90 de live muziek verdrongen werd door disco en familieverplichtingen zich aandienden pakten donkere wolken zich samen boven onze Crossband. Na 2000 wer den nog wel meerdere reünies gehouden: bij SVW, Marlène, op de ijsbaan en met Break bij een toen echt véél te volle zaal Bleeker. Je liep dan over een laag kapotte bier glazen en moest jezelf een weg banen door de sigaretten rook maar een gezellige tijd was het wel! Heeft u na deze muzikale trip heimwee gekregen dan raad ik u aan een optreden van de band "Maas" (o.a. ex Crossbandleden) te bezoeken. Crossband: Cor de Vries,Moos de Vries, Jos oudhuis, Ad Kamink en Co Oudhuis Fred Oudhuis met het fotografische en muzikale oeuvre van ‘zijn’Crossband. Promofoto van de Crossband: vlnr: Hans Kerkhof, Richard Rood, John Hof, Wladimir Ivanov en Moos de Vries 1 '2

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 9