Voorwoord 2021 Beste lezers, Gemma Groot, Voorzitter Stichting Historisch Heerhugowaard 2. Doordat het Covid-19 ook in 2021 nog steeds voor beperkingen zorgde, hebben wij als bestuur elkaar niet vaak gezien. We hielden onderling contact en er zijn binnen ons be stuur dan ook een aantal veranderingen ingezet. Ten eerste hebben we twee nieuwe be stuursleden kunnen begroeten. In de oproep van mijn voorwoord in 2020 stond, dat we op zoek waren naar een Kruizenaar en een Zuidender. Beide is gelukt. Mart Kuiper als Kruizenaar en Peter Mul als Zuidender komen ons bestuur versterken. Daar zijn we heel erg blij mee. Daarnaast heeft Rob Estoppey aangegeven dat hij zijn werk als secretaris en vooral ook als redacteur van de Overhaal wil overdragen. Hij blijft wel graag bij het be stuur als ondersteunende kennismedewerker. De komst van Mart en Peter maakt het ge makkelijker om de taken te verdelen. Mart neemt een deel van de taken van Rob over, o.a. zijn secretaris taken. Peter zal zich in de website gaan verdiepen. De 17e Overhaal ligt ondertussen te wachten om in oktober bij u in de brievenbus te val len. Daarnaast krijgt u bij deze Overhaal ook een brochure met daarin de wandeling van 2 kilometer door het oude Centrum van Heerhugowaard. Dit ter compensatie, omdat ook in 2021 de donateursmiddag geen doorgang zal vinden. Bij het samenstellen van de brochure heb ik regelmatig gebruik gemaakt van de verhalen uit onze 16 Overhalen. Met daarin veel herinneringen, weetjes, geschiedkundige verhalen en foto's. Deze jaarboeken zijn on dertussen al een grote bron van informatie geworden. Toch mooi dat zoveel mensen hier aan hebben meegewerkt. Mijn oproep blijft dan ook, zeker nu Rob Estoppey stopt als re dacteur, om uw herinneringen op te schrijven en deze met ons te delen. Er schuilen zeker veel schrijvers onder u. Laat het ons weten. Het jaar 2021 is weer een gedenkwaardig jaar. In 2020 namen we afscheid van Jan de Vries als bestuurslid en eind januari 2021 overleed Jan. Hij heeft ons veel kennis en materiaal nagelaten. Jan stapte vaak met zijn foto toestel op zijn fiets om dia's en foto's te maken van zijn omgeving en van de veranderingen in Heerhugowaard. Daarnaast hield hij een kaartsysteem bij waarop hij schreef wat er te zien was op de dia en het jaartal. Van dat archief maken we regelmatig dankbaar gebruik van. Op de website kunt u zijn 'In memoriam' lezen. We zullen Jan en zijn kennis missen. Ik wens u, namens het bestuur, Rob Estoppey, Mirjam Appelman-Rood, Gerard Laan, Petra Cevat, Mart Kuiper en Peter Mul veel leesplezier in de 17de Overhaal. Blijf gezond en wellicht zien we u volgend jaar in De Brink op de donateursmiddag van 2022. De berg Overhalen van 2020, wachtend om bij u in de brievenbus te komen, minus 100 per post versuurde enveloppen.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 4