ONBEKENDE FOTO’S WIE KAN ONS HELPEN? 47. Wat zijn mijn herinneringen aan de familie Bleeker? Wij woonden iets verder op de Middenweg, nr 496. Op weg naar de Sint Josephschool liep ik langs de oprijlaan, want de boerderij lag behoorlijk ver van de weg af. De familie Bleeker was de eerste familie in onze buurt, die een televisie had. Op woensdagmiddag, 5 uur, mochten we bij hen tv kijken. We liepen achterom, door een lange gang waar we onze schoenen uit moesten doen. De tv stond in de keuken en ik weet het niet meer precies, maar ik denk dat we een cent in een bakje stopten. Daar keken we o.a. naar Dappere Dodo. Totdat de buren naast ons tv kregen, toen gin gen we daar naar toe. Als ik naar de foto van het gezin Bleeker kijk, herken ik moeder en vader Bleeker nog. Ik herinner me Piet Bleeker (Pietje, noemden wij hem), die vaak op zijn fiets langs reed, en iedereen enthou siast begroette. Tom Bleeker kent iedereen in de Noord, hij woont er nog steeds samen met Emma. Rina Bleeker vond ik wel leuk, maar dat kwam omdat mijn zus ook Rina heette en Een paar foto’s uit onze collectie waarvan wij eigenlijk weinig of niets weten. De afbeelding linksonder is uit 1949. zij ongeveer even oud zijn. Toen ik een jaar of 12 was, heb ik in de schuur bij Kess Bleeker bollen gepeld. Een man die volgens mij altijd lachte en hard praatte. Het is mooi om te lezen wat deze familie voor veel mensen heeft betekend in WO2. Iets wat ik nooit heb geweten, maar wat ik graag in dit stukje kwijt wil. Bronnen: - Ik heb informatie gehaald uit het boek van Henk Komen; Stolpboerderijen in Heerhugowaard, deel 3., Moord en brand op Rozenhout, Middenweg 487, blz 127,128,129 - Uit de kranten van het Regionaal Archief heb ik de krantenartikelen gevonden, deze stukjes werden ook genoemd in het boek van Henk Komen - De foto van de familie Bleeker en de brie ven komen ook uit de Collectie Regionaal Archief, Erfgoed van de oorlog, 1940-1945. Gemma Groot, voorzitter Stichting Historisch Heerhugowaard

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 49