44. sen met zijn meisje Trien Verwer stonden vele mensen op de weg te praten over de inbraak die bij de Boerenleenbank had plaatsgevon den. Maar de avond van Piet Overtoom was er volgens hem niet minder om. Cees Bleeker heeft later de opengebroken brandkast gekocht voor fl. 1,- om deze te ge bruiken voor houtbak. De brandkast was wel geschikt gebleken om waardevolle papieren en geld tegen brand te vrijwaren maar niet te gen inbraak met bruut geweld. De brandkast bestond uit dun plaatijzer met kalk er tussen. Het voorhuis, waar de familie Overtoom lag te slapen in een bedstee is in 1912 gebouwd en in 1977 weer afgebroken. Wie was S.P. Borst S.P. Borst 1911-2003) was inwoner van Heerhugowaard Noord en hij heeft jarenlang gewoond aan de Middenweg 498. Hij was ge trouwd met Wilhelmina, Cornelia, Regina (Mien) Overtoom 1916-2002). Vader van Wil Borst (jong overleden, 29 jaar) Henk, Piet en Sam Borst. Hij deed veel archiefonderzoek naar de Historie van Heerhugowaard, naar diverse fa milies en was vaak in de verschillende archie ven in grote plaatsen te vinden. In Haarlem, Den Haag, in de archieven van gemeentehui zen en kerken. In zijn tijd was er geen inter net. Hij heeft een mooi artikel geschreven in "Bommen op Heerhugowaard". Zijn naam kom je regelmatig tegen in oude gidsjes. Ook heeft hij artikelen geschreven in de jaarboe ken van het Westfries Genootschap. Hij werkte bij de voorloper van de UWV, de ASF. Hij is geboren in 1911 op de Blokhuizen, gemeente Oude Niedorp. Hij heeft in het begin van zijn huwelijk (1938 op de Basserweg (Stationsweg) gewoond. Daarna is hij verhuisd naar Heerhugowaard Noord. Hij heeft gewoond in de boerderij Harlingen (oude boerenleenbank), in een van de gemeentewoningen op nr 499 en daarna op de Middenweg 498. De laatste jaren woonde hij in Heerhugowaard Centrum. De boerderij, die ooit Zeldenrust heette. Prachtig verbouwd en nu te koop en verkocht (2020). Na de familie Overtoom hebben hier al diverse eige naren gewoond. Mina's Hoeve met balkon, gesloopt in 1977. Achter het huis zie je nog juist de punt van de boerderij. Die werd toen verbouwd tot woonhuis. Foto: S.P. Borst (1911-2003), de amateurarchivaris. foto uit het boek: 75 jaar H.Hart van Jezuskerk, ge schiedenis van een parochie", samengesteld door Jos Beers.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 46