40. gen Oudhollandse klederdracht, ook de opvoe ring van oudhollandse dansen oogstten groot succes. Het Drankweer-Comité van Langendijk had geen stand toegewezen gekre gen. Onder de deelnemende verenigingen ontbrak uiteraard de gymnastiekvereniging Tavenue niet. De kermis buiten verhoogde de feest vreugde. Veel animo was er ook voor de volksspelen: ringsteken, sleuteltrekken per paard en kar, sprietlopen over een sloot ("on ophoudelijk vielen er enkelen in het water"), tobbesteken, kaaskoppensnellen, zaklopen en stoelendansen. Iedereen kon meedoen aan het erwtentellen in een fles. De erwten waren voor de zekerheid geteld door rijksveldwach ter Visser. 's Avonds was het nog drukker dan overdag, al klaagde de Alkmaarsche Courant over de slechte elektrische verlichting. Kaarsen en lampions deden het nog altijd veel beter. Op de tweede dag werden 2988 dag kaarten verkocht, op de laatste dag 3500. De draverij trok 3000 bezoekers. Het polderbestuur nam "met bijzondere inge nomenheid" een snijwerk-tableau in ont vangst, gemaakt en aangeboden door de oud- inwoner heer H. Moolenaar te Alkmaar, met het opschrift 1629-1929. Hierover zijn nog geen bijzonderheden teruggevonden. Wel is het Jubileumlied bekend dankzij een opletten de journalist. De Nieuwe Langedijker Courant van 19 sep tember bracht in zijn verslag de tekst van het lied. De woorden en muziek zijn van M. van Noord. Vóór 300 jaar een heel wijde plas, Wat wilg en wat riet dat 's al wat er was. Toen kwam er de Waard, goed land was het niet, Wat mager en schraal, der boeren verdriet. Leve de Waard - leve het land, Kleiveen en zand - uit water gespaard. Een best stoomgemaal, een pomp en een dam, De stompen er uit, goed bouwland er kwam, Eerst zand, daarna kool, door kunstmest ge voed, Dan het vaarwater klaar en veilen uw goed. Leve de Waard enz. Kortebaandraverijen op de Middenweg.Links café Nieuwhalfweg van Jacob Wester, middenweg 245. Hier staat nu een flatgebouw. Fotoverzameling Henk Komen... Een aantal Waarders bij het oudhollandse dorpje van bordkar ton. In elk huisje was een nering ondergebracht. Fotoverzameling Henk Komen. Het feestterrein met de autoshow en de kermis. Op dit gedeelte is nu het hertenkamp. Fotoverzameling Henk Komen..

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 42