L g lËöri ■Sr* 39. Fotoverzameling Henk Komen. zijn verkocht, worden er bijgedrukt. De komst van de Commissaris der Koningin en die van bijna alle leden van Gedeputeerde Staten zijn aangekondigd. Om brievenbestellers in de gemeente in de gelegenheid te stellen de feesten 's avonds mee te beleven, is aan hen vrijstelling van de avonddiensten verleend. landbouwwerktuigen, kunstmestsoorten, toepassingen van elektriciteit, meubile ring, rijwielen en motorrijwielen, pompen voor bemaling, een broeikas, landbouw voertuigen en - gereedschappen, schip persbenodigdheden, zuivel- en akker bouwproducten, broedmachines, veevoe ders, vismeel en levertraan. Opvallend is ook de informatiestand over landbouw- huishoudonderwijs. In een afzonderlijke ruimte is een "Museum" ingericht voor de historie van Heerhugowaard, opgetuigd met voorwerpen als Delfts blauw, Boheems glas en oude kaarten. Op 17 sep tember om elf uur hield dijkgraaf-burge- meester Wiebe van Slooten in de muziek tent zijn feestrede, die vooral van histori sche aard was en, net als de tentoonstel ling, vol vertrouwen in de toekomst: "Het is hier niet meer de magere Waard". In de zelfde opbouwende trant sprak ook de Commissaris van de Koningin, Jhr. Roël.Wat niemand op dat moment voor zag: een maand later, op 24 oktober 1929 vond de rampzalige crash op Wallstreet plaats. Het was de inleiding tot de econo mische crisis van de jaren '30. Veel ruimte besteedden de kranten aan de talrijke bekroningen van paarden, vee, veevoeder, kaas en boter, kasproducten, appelen, handwerken en creatieve presta ties van kinderen en ouderen. Stands wa ren als gebouwtjes neergezet in oudhol landse stijl, veel personen eromheen droe- Drie dagen eeuwfeesten In de Nederlandse hervormde Kerk hield Ds. v.d. Kieboom een herdenkingsrede. Hierna kon het feest beginnen: "De ge- heele polder is in feestdosch. Gevelversieringen, tuinversieringen, eere- poorten, straat- en wegversieringen, geven aan de gemeente een feestelijk aanzien." Geëxposeerd in tal van stands en teveel om alles op te noemen, zijn o.m. auto's, er De dames met fietsen maakten deel uit van de optocht. Hun na men zijn helaas onbekend. Volksdansen van de Heerhugowaardse volksdans groep met oudhollands karton nen dorpje als decor op het Derde eeuwfeest. De groep stond onder leiding van Annie Zomer en de muzikale begelei ding werd verzorgd door Bertus Boekestein. De namen van de stellen zijn bekend, niet hun positie: de echtparen Gijs Dirkmaat, Henk Kort, Ab Rus, Piet Smit, Jan Biersteker, Piet Hittema, Aris Kalf en Jan de Koning. Foto: Het Oude Gemaal het Poldermuseum. Heerhugowaard

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 41