P. BOT HEER HUGOWAARD Timmerman - Aannemer Grote belangstelling bij begrafenis G. Specker f L 33. En de firma Bot bouwde verder. We kun nen dit wel de eerste uitbreiding van het dorp noemen. Wie woonden daar? Na di verse verhuizingen door de jaren heen zijn toch nog wel namen van de eerste bewo ners in de herinnering opgedoken o.a. fa milies Weel, Günder, Swart, Schouten, wed. Schilder-Louwe, Dokter, de Groot en Bot. Waar de bebouwing ophield, was een groot grasveld en in de verte lag het sport veld van voetbalclub S.V.W. (Steeds Voor Waarts), opgericht in 1927. Op het overgebleven, braakliggende ter rein kwam een tennisbaan. Ze vertelde mij over de tennisbaan het volgende verhaal Waar de bebouwing van de Sportlaan op hield, bouwde haar vader een compleet omheinde tennisbaan. Hij had een groot gezin met o.a. 8 dochters. Haar vader was heel zuinig op zijn kinderen en hij wilde dat ze hun vermaak dichtbij huis zochten, zodat hij zelf een oogje in het zeil kon houden. De vloer van de baan bestond uit De eerste tennisbaan in Heerhugowaard In augustus 2018 had ik hierover een ge sprek met de enige nog in leven zijnde dochter van aannemer Bot. Kort daarna, op 5 september 2019 is ze in Heerhugowaard gestorven. Martha Bot is 95 jaar oud geworden. De meisjes speelden aanvankelijk met en tegen elkaar. Toen ze later verkering kre gen, speelde de aanhang ook mee. Latere vrienden, kennissen en leerkrachten (o.a. juffrouw Krom) speelden hun lobs en aces op de baan van de Botjes. Ze hadden hun club ook een naam gege ven DE TULP (Tennis Uit Louter Plezier). In de oorlog '40-'45 werd er vaak gespeeld. Martha dacht dat de baan werd gebruikt tot begin jaren '50. Ze vertelde ook, dat een van haar zussen, Marie, wat verder van huis ging. Ze ging Nederlands studeren aan de UVA in Amsterdam. Ze is afgestudeerd op het Westfries dialect. tegels en later kwam er gravel. Binnen de hoge hekken was ook een kleedkamer en een sanitaire voorziening. De meisjes droegen rokjes, witte sokjes en witte schoenen. Zwarte gympies waren voor de gymzaal. Die witte sokjes brachten heel wat te weeg, want Martha wist nog goed, dat heel vaak de protestantse jongelui uit de buurt rond het hek stonden te schelden. Ze riepen dan :"Kousen! Kousen!" In die tijd (rond 1938) hoorden meisjes lange, ondoorzichtige kousen te dragen. Niet-ka- tholieken mochten daar niet tennissen, dat verbood de pastoor. In die tijd waren zo genaamde "gemengde" verenigingen ta boe, b.v. bij de voetbalclubs of de zang vereniging. Uitbreiding woningbouw Sportlaan De firma Bot bouwde door aan de over kant van de Sportlaan. Daar woonden als eersten de families Bot en Dirkmaat. Dan kwam er een kort, doodlopend zij straatje, dat leidde naar een gebouwtje, wat in de loop der jaren wel een multi functioneel gebouw is gebleken. Alleen Ml ffih» tl f

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 35