DE NIEUWE WEG WORDT SPORTLAAN van de aannemer, en had een groot gezin. 32. De eerste tennisbaan; een stukje Heerhugowaardse geschiedenis uit de jaren '30 en '40 van de vorige eeuw. Vroeger, rond 1940, wist iedereen waar de burgemeester woonde. Op de hoek van de Middenweg en de Sportlaan, die tot 1948 Nieuweweg heette, werd de burgemees- terswoning gebouwd. De heer B.J.F. Sutman - Meijer was (met zijn vrouw en 4 dochters) de eerste bewoner van het royale huis "Heerhuygenwaert". Hij overleed op 9 juni 1957. Het huis is opgebouwd in de stijl van de Amsterdamse School. Ernaast werden bur gerwoningen gebouwd, eveneens door aannemingsmaatschappij P. Bot. Op 5 sep tember 1940 trouwde de oudste zoon Gem Bot. Toen werd de naam P. Bot en zn. Naast de burgemeester woonde gemeente secretaris Van de Wildenberg (1938-1946). Toen die naar Brabant vertrok, nam G.Th.A. Specker zijn functie over. Hij was getrouwd met Agnes Bot, oudste dochter Daarna woonde er zijn opvolger, de heer A.F. Molleman. In 1980 werd de woning verkocht en zochten de burgemeesters zelf een woning binnen de gemeente. Zoals gebruikelijk in meer kleine dorpen had vaak een en dezelfde persoon talrijke bijfuncties. Zo ook gemeentesecretaris Specker. In de gemeentegids van 1958 worden er enkele genoemd voorzitter uniformcomité Hou en Trouw, voorzitter jeugdcomité parochie St. Dionysius, be stuurslid Rode Kruis, Mensen in Nood, enz. enz. Aanwezig waren o.a. burgemeester Molleman en echtgenote, de wethouders J. de Groot en P. van Stralen, de gemeente secretarissen W. van Dam van Heerhu- gowaard, Ruijter van Warmenhuizen, Dockheer van Langedijk en vele anderen. ABANNOIIORNATIONIB DM MiE.M XXXV F .BOT. AANNEMER- I In het Noord-Hollandsch Dagblad van 5 november 1968 lezen we o.a. het volgende verslag "Onder overweldigende belangstelling is gistermorgen het stoffelijk overschot "van de heer G.Th.A. Specker ten grave gedra gen. Tijdens de plechtige H. Mis "van Requiem o.l.v. pastoor Andriessen en ka pelaan N. Kuiper werd gezongen "door het gemengd koor van de Dionysiusparochie. Annie Tamis-Laan De vroegere burgemeesters- woning op de hoek van de Middenweg en de Sportlaan 'r

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 34