30. Geluk De 'miljonairsklok' wijst drie uur aan, va der Piet is uitgepraat. Het oog valt op een rij foto's. Bij de televisie vertellen fot olijstjes het verhaal van zijn gezin. Naast Anita staan Piet en Monique, hun trouwfo to. Met Monique Beemsterboer in zijn le ven lacht het geluk Piet weer toe. ,,We zijn in 2011 getrouwd", vertelde Piet een paar dagen eerder in de kantine. Oudeman Transport staat niet stil. Begin 2020 is Jonker Transportbedrijf te Alkmaar overgenomen. Het wagenpark van Oudeman Transport telt nu 28 auto's. Er werken 33 mensen. Driekwart van het transport speelt zich af in Nederland en België. Een speciale klus was laatst het transport van drie crematieovens naar Dresden. Trekker schuifzeil opleggers, bakwagen combi's, autolaadkranen (de langste kraan heeft een gieklengte van 35 meter), contai nerauto's, volumecombinaties, vlakke op leggers en uitschuivers - wie een beetje stoten. De locatie Zeldenruststraat wordt alleen nog voor opslag gebruikt. Vierde generatie De overname van Bleeker in 2015 leidde tot nóg een belangrijke verandering. De zoons Swen, Tim en Bas kwamen toen ook in het bedrijf, als vierde generatie Oudeman. ,,Het gaat fantastisch. Ze heb ben ieder hun eigen taak en plek in het be drijfzegt vader Piet trots. Sleutelen, planning, klussen bekijken, onderhoud, rij den; hun kwaliteiten zijn divers. De band tussen de vier mannen is zeer hecht. ,,Vier jaar hebben we thuis het huis houden met elkaar gedaan. En dan ook echt samen. Ze kunnen alles. Koken, was sen, stofzuigen. Mijn eerste vrouw is over leden, in 2006." Ze is 41 jaar geworden, Anita Muileboom. Haar dood kwam niet onverwacht. Twee heel moeilijke jaren voor Piet, een jaar voor het overlijden van Anita en een jaar daarna. Piet roemt de medewerking van de verzekering in deze zware periode. ,,Ik heb twee jaar bijna niets kunnen doen voor het bedrijf. Die ruimte kreeg ik." Haven van Beverwijk, aardappelen lossen. De vracht is bedoeld voor het buitenland en gaat in een schip. De la ding is zo'n dertig ton. Wortelen laden in de Noordoostpolder. Met de Mack, een vreemde eend in de bijt bij Oudeman. Deze Mack Ultraliner 310, een Amerikaan, is gebouwd in 1990 en is gebruikt gekocht in Groningen. Het model kwam op de markt in 1982. Tim, de vierde generatie, op weg met de Mack. Op het stuur is het handelsmark van de fabrikant te zien, de Engelse buldog.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 32