29. Verplaatsing Bleeker Transport was een Heerhugowaards bedrijf, gevestigd in De Noord. In De Overhaal van 2008 staat een uitvoerig artikel over (toen) het 140-jarig bestaan van dit transportbedrijf. Met de samensmelting van beide Noordender ondernemingen veranderde de naam van het vernieuwde bedrijf in Oudeman Transport. Het betekende ook de verplaatsing van Oudeman naar de Hasselaarsweg, de plek van Bleeker. Met de royale locatie van nu 20.000 vier kante meter aan de Hasselaarsweg 1a heeft Oudeman Transport de ruimte, op weg naar het 100-jarig bestaan over tien jaar. Wat een verschil met het perceel Middenweg 472, jarenlang de uitvalsbasis. Piet Oudeman, de oprichter van het be drijf, kocht dit pand in 1928, zo leert het digitale archief van het Kadaster. Hij nam het over van Neeltje Stam, de we duwe van Jan Hovenier. Het stond te boek als huis en erf, met een grootte van totaal 3 are en 60 centiare. Het pand is gebouwd in 1907. Dat was voor Pieter Berkhout uit Heerhugowaard, een rietdekker. Berkhout had een hoekje weiland gekocht van Huibert Reijne, landbouwer uit Zuid- Scharwoude. Bonte stoet De eerste jaren verwisselde het pand diver se malen van eigenaar. Een bonte stoet komt naar boven uit de kadastrale boeken. Na bouwer Pieter Berkhout kwam het in handen van landman en winkelier Pieter Meereboer. Hij deed het bezit over aan melkslijter Cornelis Groot Janszoon. Die verkocht het aan landbouwer Antonius Groot Janszoon. De daaropvolgende eige naren waren Petrus Cornelius Mooij (tim merman, caféhouder, rijwielhandelaar) en landbouwer Cornelis Langedijk Corneliszoon. Laatstgenoemde verkocht het pand in 1921 aan de genoemde Jan Hovenier. Middenweg 472 kwam later op naam te staan van de kinderen van Piet Oudeman en Trien de Boer, ieder voor een vijfde deel. In 1962 werd zoon Jan volledig eige naar van dit onroerend goed. Dat bleef hij ook na 1969, toen hij voor zichzelf begon. Piet verplaatste toen het bedrijf naar Harlingerstraat 1 (nu nummer 5) in De Noord. In 1998 kwam Zeldenruststraat 4 in eveneens De Noord erbij als extra loca tie. Met de verplaatsing naar de Hasselaarsweg is de Harlingerstraat afge- ingrijpende beslissing kreeg officieel op 1 januari 2015 zijn beslag. In één klap groei de het bedrijf met elf wagens en elf perso neelsleden. ,,Peter Bleeker kwam bij me. Hij liep toen tegen de zestig en had geen opvolger. In 2014 kwamen we tot elkaar." Bijna het complete wagenpark in 1983 toen de derde generatie (Piet, 1964) in het bedrijf kwam. Links een Bedford, daarnaast een DAF De derde wagen - ook een Bedford - was onderweg. Goed aan de vracht met stro. Auto en aanhanger zijn gebruikt gekocht in 1983. Het bedrijf heette toen P.P. Oudeman, naar de doopnamen van Piet (1936). Met de intrede van Piet kwam er P.P. Oudeman en zn te staan op de cabine. KhV i1 -

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 31