24. Raiffeisenbank en de bankier heette voor taan directeur. Adriaan Overtoom werd full time directeur en had geen tijd meer voor de koeien. Vanaf die tijd veranderde ook Heerhugowaard. In het Centrum breidde de nieuwbouw zich uit. De plannen om Heerhugowaard groots te maken namen hand over hand toe. In 1978 nam de A.A.W. Overtoom afscheid als bankdirecteur, na 34 jaar, en nam J. Knijn zijn werk over. De naam van de bank was ondertussen veranderd in Rabobank. Heeft de bank in Heerhugowaard Noord de 100 jaar gehaald? Nee, wat nog rest van de bank is de geldau tomaat in de muur. De mensen die er toen werkten hebben allen andere werkplekken gezocht. Je kunt zeggen dat er in de 50 jaar vanaf 1978 veel veranderd is. Er kwamen pinautomaten, pinpassen, nog een korte pe riode de chipknip. Sinds het digitale tijdperk is de behoefte aan een fysieke bank veran derd. Iedereen bankiert thuis op zijn pc, Ipad of telefoon De bank, gebouwd in 1967 was niet meer nodig als bankgebouw. Voor vragen over geld, hypotheken etc. ga je naar de stad. Het bankgebouw is toen verbouwd voor kinderdagverblijf, Pinkeltje. Zij heb ben er een aantal jaren de kinderen van Heerhugowaard Noord opgevangen en be- geleid. Op dit moment is het gebouw op nieuw verbouwd. Logeerhuis Stichting Kanz. Zij bieden passende zorg en onder wijs voor kinderen met een meervoudige beperking. Bronnen: ,lr ■JR De nieuwe Rabobank in 1967 Oktober 2000, het gebouw te huur Vanaf November 2020 Logeerhuis Kanz Informatie gevonden in het boek” Stolpboerderijen in Heerhugowaard" deel 3 van Henk Komen. Foto's uit het archief van Jan de Vries. Brochure: “Van Boerenleenbank tot Rabobank, een terugblik op 75 jaar bankieren in Heerhugowaard- Noord”, wordt bovenstaande gebeurtenis beschreven.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 26