i, v 21. verzamelde de kinderen zich in de 'dars' van Plak. We zaten dan op houten kistjes. Ik zie ome Dirk nog zitten met de pijp in zijn hand. In het begin aarzelde hij een beetje maar al gauw werd hijzelf meegesleept door zijn eigen verhaal. Helaas herinner ik me de verhalen niet meer maar ze waren allemaal spannend en we hin gen aan zijn lippen. Later als volwassene vraag je je af wie deze man nu werkelijk was geweest. Waarom moest hij onderduiken? En hoe lang heeft de familie Groot ome Dirk in huis gehad? Mijn vader vertelde mij nog dat ome Dirk graficus van beroep was en bij een drukkerij in Den Haag werkte. Mijn vader zei ook dat ome Dirk een gebrek had. Hij zou stotteren maar dat hebben wij als kin- Engeline Tromp heeft dit verhaal geschre ven en de foto van het distributiekantoor aangeleverd. De andere foto's zijn gemaakt door Dirk Renckens en in het bezit van Historisch Heerhugowaard via, een dochter van Ab Groot, Annie en haar man, Theo Rood. Boven dit artikel staat: Wie, Wat, Waar. Veel is al verteld, maar de vraag blijft of er iemand nog iets weet van het distributie kantoor. Engeline Tromp geeft aan dat de historie van het Melkhuisje, wie er daar voor in gewoond heeft, snel vergeten is. Dat klopt. Verhalen vertellen en doorgeven en beschrijven is een goede manier om de historie levendig te houden. We houden ons altijd aanbevolen voor op merkingen hieromtrent en voor uw verha len. deren nooit gemerkt. Als hij zat te vertel len, stotterde hij beslist niet. Of zou de aar zeling om te beginnen, als hij met zijn pijp in zijn hand een paar seconden onbeweeg lijk zat, een overwinning zijn geweest op zijn gebrek? Ome Dirk, u moest eens weten hoeveel 'kinderen' nog dierbare herinneringen aan u hebben. U was in alle opzichten een heer uit Den Haag! Zijn adres in Den Haag was beslist Acaciastraat 208, Den Haag. Ik heb nog heel lang contact gehad met Ome Dirk en nog een felicitatiekaart gekregen met ons huwelijk. Trouwens heel veel kin deren kregen van hem een ansichtkaart als ze jarig waren met als afzender: "Hoera Oom Dirk". U kunt dit mailen naar: gemmahiep@hotmail.com Ab Groot en zijn vrouw op bezoek bij Ome Dirk in Den Haag Ab Groot (met hoed) met zijn zoons, in ieder geval Theo rechts. Voor het huis aan de Middenweg 520

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2021 | | pagina 23