Voorwoord 2020 Beste lezers, Gemma Groot, Voorzitter Stichting Historisch Heerhugowaard 2. We hebben minder vergaderingen gepland. Veelal via de mail en telefoon met elkaar contact gehouden. Tja, in een voorwoord ook altijd een oproep. We zijn op zoek naar een medewerker uit Heerhugowaard 't Kruis, het liefst een echte Kruizenaar, met interesse en belangstelling voor de vele verhalen die er nog te vinden zijn onder de bewoners van Heerhugowaard. Datzelfde geldt voor een medewerker uit Heerhugowaard Centrum, het liefst natuurlijk een echte Zuidender. Met interesse en belangstelling voor de vele verhalen die nog op te tekenen zijn. Hopelijk krijgen we respons op onze oproep. Voor de inhoud van het jaarboek, dat in oktober 2020 weer uit zal komen, heeft het geen grote gevolgen. De 16de Overhaal ligt straks weer netjes klaar en bij u in de brie venbus. Wellicht zijn de interviews die afgenomen werden wat verlaat, maar dan nog was er genoeg tijd om de inhoud veilig te stellen en door te geven aan onze redacteur Rob Estoppey. Ik wens u, namens het bestuur, Rob Estoppey, Mirjam Appelman-Rood, Gerard Laan, Petra Cevat en Jan de Vries, veel leesplezier met de 16de Overhaal. Blijf gezond en wellicht zien we u volgend jaar in De Brink op de donateursmiddag van 2021. Wat betekent dit voor ons als bestuur van Stichting Heerhugowaard? We organiseren in oktober altijd onze jaarlijkse donateursmiddag. U heeft in de brief van augustus kunnen lezen dat deze middag niet door zal gaan. Een wijs besluit met de kennis van nu! In het voorwoord van De Overhaal 2019 schreef ik: “De zomer van 2019, een recordzo- mer! Nog nooit zo heet geweest in Nederland.” Datzelfde zou ik ook van de zomer van 2020 kunnen zeggen. Deze zomer had een langdurige hittegolf en het mooie weer is in september heerlijk doorgegaan. Maar.. het jaar 2020 zal om nog een andere reden niet snel vergeten worden. De uitbraak van de wereldwijde pandemie, door het Covid-19 virus. De gevolgen van deze pandemie zijn op sociaal, economisch en cultureel gebied een regelrechte ramp. Elke dag komt het onderwerp ter sprake, in het nieuws, in de krant, op straat. Het einde is nog niet in zicht. Zolang er geen vaccin tegen dit virus is ontwikkeld blijft het een gevaar in onze samen leving.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2020 | | pagina 4