35. aanbouw: de kantine kreeg een andere look, er kwam een stuk bij aan de zij kant, een ander dak én een speeltuin. Daarvoor was dan wel weer toezicht no dig en een uitgiftebuffet voor ijsjes e.d. 1984 was trouwens ook het jaar dat er een poging werd gedaan in het Guiness book of worldrecords te komen. Een aantal leden ging 48 uur lang aan één stuk midgetgolfen. Dat is gelukt! Er mag dan maar één naam komen te staan in het boek, en dat werd Nico de Krijger. Je start als midgetgolbaan, ziet dat er kleine kinderen komen. Kinderen zijn te klein om te golfen, je ziet ze over de baan 'darren', maar dat wil je niet. Daaruit is de speeltuin ontstaan zo is er ook iets voor de kleintjes. Dan hoor je vervolgens mensen zeggen 'goh, zou wel lekker zijn als je hier ook iets kan eten'. Daardoor is in 1991 het pannenkoeken- huis erbij gekomen; de start daarvan was oktober en vanaf toen waren we het hele jaar open. Gerrit kwam er in 1992 of 1993 bij: het was in m'n eentje niet meer te doen! Gerrit ging pannenkoeken bak ken en toen heb ik een stap terug gedaan, want we zeiden altijd 'twee kapiteins op één schip dat is lastig'. Hij was altijd al meer de horecaman. Ik bleef gewoon werken en gaf de eindbeslissingen over aan Gerrit. Aanvankelijk hadden we het inkomen van Gerrit én daarbij kwam dat van de midgetgolf en Bar-gezellig, maar dit laat ste werd steeds groter na de bouw van speeltuin en pannenkoekenhuis. Vooral in de zomer was het superdruk. Adverteren was niet nodig hoor. De twee poten - midgetgolf en pannen koekenhuis - gingen steeds meer in el kaar overlopen. Het bargedeelte werd langzaamaan minder. Steeds meer fami liefeesten, waarbij men dan ging eten én golfen. De jongens die voorheen bij de bar kwamen, werden ook ouder, kregen kinderen. Dat verloop was heel natuur lijk. Er kwamen geen nieuwe leden bij de midgetgolf? De club bestaat nog wel steeds, maar is kleiner. We hadden eerst een club van de PTT op maandag, een op de dinsdag en een op de woensdag,: het was heel erg in. Voorheen hadden de mensen minder din gen waar ze lid van waren. Nu is er zo veel te doen. Op een gegeven moment kwam de jeu de boules baan erbij: ik had in de krant gele zen dat Heerhugowaard een jeu de boules Gerrit bakt pannenkoeken In 1990 uitbreiding met een speeltuin 48 uur lang spelen voor het Guiness Book of Worldrecords, 2de van links Nico de Krijger

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2020 | | pagina 37