34. Carla, jij komt toch ook al uit een horeca-familie? Nou, meer uit een onderwijsfamilie, maar door Gerrit kwam ik in de horeca terecht. De kriebel voor 't onderwijs kwam later wel terug en toen de Pater Jan Smitschool mij vroeg om in te vallen (waar onze jongens op zaten), heb ik dat dan ook gedaan. Dat werd vaker en va ker, maar uiteindelijk één dag in de week. Dat deed ik tot 2013 en was erg leuk. Ik kon gemakkelijk een dag voor de klas staan en daarna naar mijn bedrijf. Dan was ik van 's morgens 8 tot 's nachts aan het werk, maar dat gevoel had ik niet. Voor mij is dat onderwijs een soort kreeg ook een nieuwe naam: 'Bar-gezel- lig'. Die naam had ik gekozen om aan te geven wat er gebeurde! Op een gegeven moment kwamen er ook jongeren mid- getgolfen en die kwamen dan lekker aan zitten. Dat was een leuk inkomen. In de volksmond bleef het onder de oude naam 'midgetgolfbaan Heerhugowaard' bekend staan, maar onder de jongeren werd het 'Bar-gezellig' en dat wilde ik ook juist! Je kon lid worden van de mid getgolfclub maar er waren er die lid wa ren omdat de bar gezellig was en je lek ker op het terras kon zitten. Ze kwamen bijvoorbeeld op zaterdag, op de zondag middag... dat was voor hen een lekker uitje en dat werd alleen maar groter en groter, dat idee sloeg best wel aan! Wat in mijn voordeel werkte, was dat ze mij al uit de horeca kenden: voorheen heb ik in de weekenden ook wel gewerkt bij 'Heilig' achter de bar én ze kenden Gerrit. Wat voor bezoekers kwamen er toen jij begon? Toen ik erin dook, was het eigenlijk me teen het begin van het seizoen, dat was in juni 1980. Ik kreeg contact met Ton de Boer, lid van de midgetgolfclub van Siem de Haan. Hij kon mij van alles over het bedrijf vertellen: Hoe werkt dat met jullie club? Wat doen jullie? Toernooien, hoe regelt zich dat? Ik wilde beginnen, maar had geen idee hoe. Daar had ik niet veel verstand van en Ton maakte me wegwijs in die wereld. De club lag het eerste jaar stil, maar gaf mij de ruimte en een jaar later draaide het volop. Het trok aan, want men zag de gezelligheid. De men sen van de club van Siem de Haan kwa men, maar ook veel gezinnetjes. Het werd uiteindelijk een landelijk ge beuren! Met districtskampioenschappen en zelfs Nederlandse kampioenschappen, dat was een mix van korte baan en lange baan (in Heerhugowaard was een korte baan). We moesten ons houden aan re gels, de baan was aangemeld bij de bond en speelde via de regels van de bond. Dus je mocht geen leuk kasteeltje of bruggetje ergens plaatsen. Dat is nog steeds zo. Ook: als de bond zegt 'die hin dernis moet weg', dan moet dat. Er was op een gegeven moment een wipje, maar die moest eruit, anders kon je niet meer meedoen met wedstrijden. hobby: een ander gaat tennissen en ik ga een dag voor de klas staan. Dat was erg leuk Was er op een gegeven moment ook personeel? Ik ben begonnen met Annelies Mul, maar later werkte ik alleen met vakantieperso- neel, met scholieren. We waren open van maart tot eind oktober en in de winter was het dicht. Dan kon ik invallen bij Gerrit in de horeca en dat vond ik heer lijk, zaterdagavond in De Heer (van Jericho). Voor onze kinderen was het ook wel lekker dat ik in de winter thuis was. Afsluiten en opstarten waren wel altijd lastige periodes, dan moest ik mezelf weer omschakelen. Op een gegeven moment ben je gaan uitbreiden, kan je daar iets over vertel len? In 1984 was ik bezig met mijn eerste Carla en 'haar' cluppie in de jaren '80

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2020 | | pagina 36