EEN INTERVIEW MET CARLA VAN DE BOLLE BUIK 33. Carla kan je iets vertellen over de aankoop, en de eerste periode? Het was 1980, ik was door Gerrit in de horeca terecht geko men en had geen zin meer om fulltime in het onderwijs te werken. Eerst wilde ik het pand van (fietsenmaker) Gildemeijer kopen om een café te beginnen, maar daar kreeg ik geen toestemming voor: de buren kwamen in op stand. Toen hoorde ik dat Siem de Haan de midgetgolfbaan te koop zette en dacht 'dat wil ik wel gaan doen'. Het was niet zo dat ik persé moest beginnen, maar meer omdat ik het ge- woon leuk vond en het was overzichte lijk, niet zo groot. Toen ik daar aankwam, kocht ik eigenlijk niets: als de gemeente had gezegd dat het weg moest, dan had ik dat maar te doen. Want alles was van de gemeente, alleen de opstal was eigendom. Mensen ver klaarden me dus eigenlijk voor gek, dat ik het kocht. Er was alleen de midgetgolfbaan en een klein houten hokje, de kantine. Ik wilde er meer horeca bij: ik had diploma's voor cafébedrijf en middenstand, dus ik kreeg op een gegeven moment de vergunningen om alcoholische dranken te verkopen en dat is natuurlijk heel mooi geweest. Daardoor ging het bedrijf ook wel weer groeien in andere dingen en ging een heel andere kant op. Ik maakte er een bar van met ander meu bilair (er stonden formica tafels en stoe len) en heb het laten uitbouwen. Het Aan de mooie rustige Dreef in het oudere deel van Heerhugowaard bestaat al meer dan 50 jaar een mid- getgolfbaan, een plek voor amusement en gezelligheid. Begonnen in 1967 en uitgebreid in de loop van de jaren met een speeltuin, pannenkoekenrestaurant, jeu de bou les baan, springkussens en pannaveld. In 1967 huurde ons aller welbekende Siem de Haan aan De Dreef een stuk land van de gemeente. Hij bouwde een klein houten onderkomen dat dienst kon doen als kantine voor de midgetgolfbaan die ernaast werd aan gelegd; de naam werd eenvoudigweg 'Midgetgolfbaan Heerhugowaard' Sterke drank werd er niet verkocht hoor, want daar had Siem geen papieren voor en hij deed het 'er ook maar bij': Siem verdiende namelijk de kost als kolenboer en kachelman. Verder, en daar is hij natuurlijk het meest van bekend, schreef hij al vanaf zijn jeugd verhalen en gedichtjes in het West Fries. Ook nam hij het initiatief voor de oprichting van onze histo rische vereniging Historisch Heerhugowaard. De midgetgolfbaan in Heerhugowaard werd als Vereniging ingeschreven bij de Nederlandse Midgetgolfbond (NeMiBo), nu Nederlandse Minigolfbond geheten. Die inschrijving hield in dat er een officiële vereniging werd opgericht en dat je lid kon worden en mee kon doen aan wedstrijden. De baan moest dan ook voldoen aan allerlei voorwaarden, die werden gecontroleerd door de NeMiBo. De banen wer den in eerste instantie gemaakt van asbestcement, mate riaal dat niet snel beschadigt, maar werd in later jaren vervangen door eterniet. Het werd een levendige vereni ging waar serieus werd geoefend om aan wedstrijden mee te kunnen doen. Daarnaast kon ook ieder ander in de weekenden en avonden waarop de club niet oefende, als recreant een spelletje komen spelen. In 1980 wilde Siem ermee stoppen en kwam het bedrijf te koop. Dat hoorde Carla Van der Meer-Jak. Carla werkte naast haar baan als basisschooljuf al jaren in de horeca met haar man Gerrit van der Meer. Zij waren bedrijfsleiders van De Speelwagen in Schagen totdat de ze verkocht werd. Gerrit begon vervolgens als bedrijfs leider bij De Heer van Jericho, maar daar was geen plek voor Carla. Midgetgolfbaan Heerhugowaard in de 70'er jaren Siem de Haan, initiator van de midgetgolfbaan Dorien Partiman-Stet

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2020 | | pagina 35